В Україну йде новий штам грипу: поради, як зміцнити імунітет

Медики прогнозують взимку появу нового штаму грипу групи А під назвою «Гонконг», до якого у населення поки немає імунітету. За ствердженнями спеціалістів очікується три види грипу: «Каліфорнія» групи А, «Бризбен», групи В і з’явився новий штам під назвою «Гонконг». За словами медиків у українців імунітету на нове захворювання поки немає, тому основний тип профілактики полягає в вакцинації населення. Але чи буде епідемія — поки говорити рано. Однак проводити профілактику все ж необхідно: провітрювати робочі та житлові приміщення, пити воду (близько двох літрів в день), вести активний спосіб життя, менше нервувати, приймати вітаміни і провести вакцинацію.

Також варто укріплювати імунітет, адже навіть проста застуда може добряче попсувати плани. Восени можна замінити натуральні джерела вітамінів (ягоди і фрукти) на вітамінні комплекси. Такий комплекс можна підібрати спільно з терапевтом або фармацевтом в залежності від вашого віку, статі, роду занять. Правильно підібраний мульти-вітамінний комплекс допоможе заповнити нестачу вітамінів протягом осіннього та зимового періоду. Не варто нехтувати фруктами з магазинів: вони відмінно підійдуть для приготування свіжих соків. Кількість вітамінів і корисних речовин в них, безумовно, нижче, ніж у ягід і фруктів з фермерських угідь, але це краще, ніж зовсім нічого.

Сонячних днів стало менше, але їх можна замінити солярієм з хорошим обладнанням. Досить 1-2 коротких сеансів на тиждень, щоб ваше самопочуття залишалося в нормі. Попередньо необхідно отримати схвалення дерматолога, тому що відвідування солярію може не підходити особисто вам з багатьох причин (родимі плями, венозна сітка тощо).  Не нехтуйте теплими речами, адже оманливе жовтневе сонечко може стати причиною того, що ви забудете надягнути шарф чи теплий светр.

Загартовування — це ще один всім відомий метод підтримки здоров’я і підвищення імунітету. Можна зайнятися загартовуванням, почавши з щоденного контрастного душу вранці. Така процедура неймовірно бадьорить  і активізує роботу всіх внутрішніх систем організму.

Також щоденно намагайтеся дотримуватися правильного режиму дня і виділяти для сну не менше 6-8 годин на добу. Глибокий сон допомагає клітинам оновлюватися, прискорюючи процес їх регенерації. Це, в свою чергу, допомагає підтримувати імунну систему здоровою і зміцнювати імунітет.

Не ігноруйте правильне харчування, адже здорова дієта повинна включати велику кількість фруктів і овочів, які багаті антиоксидантами — вітамінами, які підвищують імунітет. Білки також важливі — вони збільшують кількість лейкоцитів в крові, що безпосередньо пов’язано з підвищенням імунітету. Також щоб зміцнити імунітет, мінімізувати вживання цукру, трансжирів, швидких вуглеводів і алкоголю.

І не забувайте про свій емоційний стан, адже стрес — це не просто емоція. Він має фізичні наслідки — віднімає в організму потрібні ресурси і веде до різкого зниження імунітету. Намагайтесь уникати ситуацій і людей, які викликають у вас стрес,  і вчіться самотужки справлятися зі складними ситуаціями без зайвих нервів. Відсутність стресів – прекрасний засіб для підвищення вашого імунітету.

Підготувала Дарина Сухоніс

Добавить комментарий