Вероніка Коміссар: «Громадська рада — це реальний механізм взаємодії громади та влади»

В області нещодавно була сформована громадська рада при Дніпропетровській обласній державній адміністрації. До неї ввійшли представники 35 громадських організацій регіону. Першим заступником голови ради обрали Вероніку Коміссар — громадського активіста та члена правління громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро». В ексклюзивному інтерв’ю «Вістям» Вероніка розповіла, чому громадські ради ефективніші за обговорення.

—  Вероніко, Ви — член громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро». Що це за організація?

— Революція гідності стала останнім поштовхом до формування нашої громадської організації. Юридичний статус ми отримали на початку 2014 року. Сьогодні діємо як правозахисники, займаємось викриванням корупціонерів, допомагаємо пересічним громадянам вирішити певні правові колізії, також вивчаємо питання взаємодії з органами влади, влаштовуємо чимало патріотичних заходів. Головна мета — позитивні зміни в країні.

Із якими проблемами до Вас звертаються люди?

— Питання — гострі та найрізноманітніші. З осені почали цікавитись діяльністю та функціонуванням громадських рад. Зараз телефонують з інших областей і просять розповісти, як зробити так, щоб рада стала ефективним механізмом та почала працювати. Також уже є запрошення від різних міст провести там тематичні заходи, тренінги з цього питання для активістів. Це добре, бо всі, нарешті, приходять до нормальних механізмів тісної взаємодії, яка матиме конструктивний характер. Механізм — залучати громадськість працювати на користь держави й області — дуже правильний.

Анастасія Нефретова,

фото з особистого архіву Вероніки Коміссар