Відправна точка ощадливого виробництва — цінність для споживача

Так трактує Wikipedia концепцію ощадливого виробництва Lean production. А в перекладі з англійської мови Lean — пісний, стрункий, без жиру. Саме працювати «без жиру» і є основною метою концепції ощадливого виробництва, яка націлена позбутися всіх видів втрат і домогтися максимальної ефективності використання ресурсів шляхом поступального й безперервного вдосконалення всіх бізнес-процесів організації, спрямованих на підвищення задоволеності споживачів.

Навчити регіональні виробничі команди заощаджувати ресурси, час та ефективно працювати Дніпропетровська торгово-промислова палата у співпраці з компанією Smart People в рамках роботи центрів інформаційної підтримки бізнесу, які засновані при зазначених організаціях за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу, організували перший модуль навчальної програми «Виробництво без втрат» у Дніпрі. Другий модуль відбудеться у кінці листопада – на початку грудня у Львові.

«Працюючи певний час з бізнесом, я мав особисту нагоду переконатися в дієвості цієї концепції на практиці, перебуваючи на одному з виробничих підприємств Луцька, котре після модернізації, впровадженій завдяки експертам програми, якісно змінилось і перетворилось в процвітаючу, прибуткову компанію, яка нині експортує продукцію в більш, ніж 60 країн світу» — зазначив віце-президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Сергій Кучерявенко.

Навчання у Дніпрі зібрало не лише регіональних фахівців. Вчитися працювати ефективно завітали до Дніпропетровської торгово-промислової палати виробничі команди з 12 компаній Дніпра, Києва, Запоріжжя, Черкас, які ознайомилися з лін-практиками на базі виробництва компанії AMF — Арт Метал Фурнітура. Учасники разом із експертом програми Віктором Романом вивчали як картувати потік створення цінності та знайомились з основними lean-інструментами.

В Дніпрі навчальний процес відбувся на базі компанії, яка вже має успішні напрацювання та готова ділитись власним досвідом. Однією з таких є відома компанія AMF — Арт Метал Фурнітура, котра виробляє фурнітуру для меблів.

«Наша компанія прийняла рішення про необхідність участі в цій навчальній програмі з метою вдосконалити знання і почути про нові можливості модернізації виробництва. Ми експортуємо продукцію в більш ніж 36 країн світу. І подальші наші прагнення — збільшення виробництва та розширення експортних можливостей. Але для того, аби ці грандіозні ідеї  реалізувати в життя, нам бракує знань і необхідна допомога кваліфікованих високопрофесійних експертів. Саме тому ми на навчанні всією командою керівників підприємства» — розповів заступник директора з виробництва компанії AMF — Арт Метал Фурнітура Сергій Пікуль.