Водіїв Дніпра чекають нововведення

Система правил дорожнього руху доволі часто має зміни або нововведення. Підтвердженням цього є нові проекти Законів та підвищення суми штрафів. Що незабаром очікує на українського водія? Про це журналістам розповів адвокат Андрій Верба.

Як зазначає Андрій, Верховна Рада України винесла на розгляд  два законопроекти (№10130 і №10131 від 06.03.2019), в яких пропонується ввести зміни в ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ініціатором є народний депутат Антон Геращенко і ряд інших народних депутатів.

«БЕЗЖАЛІСНІ» ШТРАФИ

«Слід зазначити, що раніше вже була спроба внести зміни в ст. 121 КУпАП, а саме шляхом ініціювання законопроекту №8492 від 18.06.2018 року, але в жовтні 2018 року ВР провалила голосування. На цьому депутати не зупинилися, адже, на мій погляд, справжньою метою цього закону, в більшій мірі, є поповнення бюджету і безпека.Що хоче наш законодавець? Внести нововведення в ст.121 шляхом зміни слова «три» на «тридцять» неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно, якщо на сьогоднішній день сума штрафу становить 51 грн., то при прийнятті цього закону штраф становитиме 510 грн. Логіка законодавця мені як практикуючому в цій сфері юристу незрозуміла»,- розповідає адвокат. На його думку, справжньою метою даного законопроекту є поповнення бюджету, адже «не пристебнутий ремінь» — це досить поширене правопорушення, яке буде легко виявлятися за допомогою інструментів фото- і відеофіксації у патрульної поліції та завдяки новим автоматичним камерам.

ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ

Другий проект закону спрямований на встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей. Передбачається, що все залежить від зросту: якщо пасажир не досяг позначки 145 см, він повинен перевозитися на задньому сидінні автомобіля та в дитячому автокріслі. «Я вважаю, що введення такої норми продемонструє лише позитивний ефект, тому що найчастіше люди нехтують особистою безпекою, безпекою своїх дітей та інших пасажирів. Таке нововведення, на мою думку, простимулює водіїв перевозити пасажирів згідно з правилами», — коментує Андрій Верба.  Сопільняк Маргарита,
Фото: pixabay