Як дніпрянам убезпечити електромережі свого будинку від перевантаження

На Дніпропетровщині в осінньо-зимовий сезон навантаження на електромережі збільшується в рази. Основна причина — це скорочення світлового дня та активне використання опалювальних приладів. Розумне використання енерговитратних пристроїв допоможе убезпечити будинок чи квартиру від перевантаження та аварійних відключень. ДТЕК Дніпровські електромережі змінює уявлення про клієнтський сервіс та підготував ТОП-5 порад з енергоефективності для клієнтів.

Електропроводка в квартирах та будинках зазвичай розрахована на споживання 1,5-5 кВт. Якщо навантаження перевищує норми, можливі проблеми та аварії в електромережах — як внутрішньобудинкових, так і зовнішніх, що живлять цілі будинки і квартали. Фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі дбають про комфорт клієнтів та підготували звід рекомендацій з енергоефективності.

ТОП-5 порад

1) При покупці побутових електроприладів вибирайте енергоефективні пристрої. Як правило, споживана потужність приладу вказана виробником — чим менше, тим краще. Особливу увагу варто приділяти енерговитратним пристроям: конвекторам, електропечам, холодильникам, бойлерам, електрочайникам та праскам.

2) Розподіляйте навантаження. Включайте найбільш «ненажерливі» прилади по черзі. Особливо це важливо для будинків, які побудовані до 2000 року. Внутрішньобудинкові мережі цих будинків, як правило, не розраховані на високі навантаження в мережі.

3) Намагайтеся уникати пікових годин навантажень. Зазвичай цей час з 7:00 до 9:00 та з 18:00 до 20:00. У ці години доводиться пік одночасної навантаження на мережі та перевищення, як в окремо взятій квартирі, так і в районі.

4) Перейдіть на нічний режим енергоспоживання. За можливості використовуйте опалювальні прилади, посудомийні машини і пральні машини в нічні години. Це дозволить уникнути непотрібних сплесків навантаження і заощадити до 50% на «нічному» тарифі.

5) Запасіться телефоном електрика вашого ОСББ або обслуговуючої ваш будинок керуючої компанії. Саме в їх зоні відповідальності знаходиться обслуговування та ремонт усіх внутрішньобудинкових мереж.

У разі відключення світла через перевантаження: вимкніть усі енерговитратні прилади й включите «автомат». Якщо продовжує вибивати світло, необхідно звернутися до електрика — не намагатися здійснити ремонт самостійно, це не безпечно.

Якщо ж бачите, що вже ніяк не вкладається в ліміти потужності, — зверніться за збільшенням на ваш будинок або квартиру. Для цього з переліком необхідних документів потрібно звернутися в ЦОК ДТЕК Дніпровські електромережі за місцем проживання або через Особистий кабінет на сайті компанії.

 

Фото: pixabay