Як мешканцям Дніпропетровщини захиститися від небезпечного інфекційного захворювання

Сильний кашель більше двох тижнів, біль у грудях, слабкість, втрата ваги і апетиту, пітливість вночі. Це – основні симптоми, які можуть свідчити про туберкульоз. Як жителям Дніпропетровщини розпізнати інфекцію та вберегтися від хвороби, нагадали у департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке передається переважно повітряно-крапельним шляхом. Якщо не лікувати його належним чином, хвороба може стати смертельною. Тому дуже важливо у разі виявлення ознак захворювання негайно звертатись за медичною допомогою» – сказали у департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

У групі ризику – люди, які контактували із хворими на відкриті форми туберкульозу, ВІЛ-інфіковані, люди з хронічними захворюваннями, діти та люди похилого віку.

Для профілактики хвороби, слід вести здоровий спосіб життя, дотримуватися правил особистої гігієни та правильно харчуватися. Дітям потрібно вчасно робити вакцинацію, дорослим – раз на рік проходити флюорографію.

Нині Дніпропетровщина на 100% забезпечена безкоштовними вакцинами від 10 інфекцій. У тому числі – від туберкульозу.