Як на Дніпропетрощині проживає відключення світла одна із громад

З початку першого блекауту Апостолівська громада, що на Дніпропетровщині, зазнає відключень електроенергії. І попри те, що масові відключення світла суттєво змінили життя містян, апостолівчани, незважаючи на критичну ситуацію, швидко адаптувались. Більшість мешканців слідкують за графіком відключень і намагаються організувати свій день під нього. Частково вирішенням проблеми стала закупівля пристроїв для вироблення і зберігання електроенергії, таких, як генератори, джерела безперебійного живлення, повербанки тощо.

Разом з тим, проблема відключень зачепила не лише місцевих жителів. Апостолове є не тільки опорним пунктом прийняття переселенців, а й одним з провідних волонтерських центрів району, що потребує світла для забезпечення їжею, послугами тих, хто цього потребує, роботи пунктів збору допомоги, інших соціальних об’єктів.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Єдиний в місті пункт незламності розташован у дитячому садку «Струмочок» за адресою вул. Богдана Хмельницького, 72а. Пункт повністю обладнано для зручності перебування мешканців у період відключень: є генератор, Інтернет-підключення, їжа та гарячі напої. Кожен житель Апостолового, хто залишився без тепла або світла, може його відвідати. Проте, як розповіли працівники дитячого закладу, зазвичай апостолівчани проблеми, пов’язані з відсутністю світла, вирішують самостійно, користуючись власними можливостями вироблення та зберігання електроенергії. Адже місцевих після ще недавніх постійних обстрілів вимкнення світла вже не лякають.

Прикладом самостійного вирішення енергетичних проблем є розвиток у місті приватної сонячної електрогенерації. З того моменту, як ДТЕК дозволив продавати електроенергію в спільну систему електропостачання, мешканці міста почали масово встановлювати сонячні електростанції. Житель міста, власник сонячних панелей Володимир, розповідає, що взаємообмін послуг між користувачами станції та постачальником ДТЕК вигідний економічно і доцільний в умовах війни, адже зараз актуальним є зменшення навантаження на енергосистему міста, району й області.

Як повідомив електромонтер оперативно-виїзної бригади акціонерного товариства ДТЕК Олександр Пирогов, наразі ситуація з відключенням світла в місті Апостолове є «найлагіднішою» в регіоні. Завдяки Криворізькій ТЕС, що знаходиться у сусідньому місті Зеленодольськ, навіть у найкритичніших випадках подача електроенергії у районі відновлюється набагато швидше, ніж у інших куточках області.

Катерина Чаєва

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!