Як правильно обрати зубну щітку

Щоденний ритуал чищення зубів, який є обов’язковим для кожної людини, починаючи з 3-7 місячного віку дитини (для цього використовують марлю чи спеціальні щітки). Але як правильно дорослій людини обрати щітку, яка захистить від усіх проблем, не травмує ротову порожнину та стане запорукою красивої усмішки?

Ступінь жорсткості

Усі щітки мають різні ступені жорсткості: «Sensitive» означає дуже м’яку зубну щітку, «soft» – м’яку, «medium» – середню, «hard» – жорстку, «extra-hard» – спеціальні зубні щітки, які призначені для людей з підвищеним утворенням зубного нальоту, або при наявності ортопедичних або ортодонтичних конструкцій.

Якщо у вас чуттєві ясна, кровоточивість чи певні проблеми – обирайте серед м’яких типів щіток. А от жорстка та екстра-жорстка актуальна для тих, хто палить, вживає багато кафи та має проблеми з зубним каменем. Стоматологи радять використовувати такий вид щіток людям зі здоровою порожниною рота і міцною емаллю зубів.

Щетина

Існують щітки з натуральною та штучною щетиною. Але вчені наголошують, що зубні щітки з натуральною щетиною шкідливо впливають на порожнину рота, адже вони вбирають воду і створюють відмінні умови для розвитку хвороботворних мікроорганізмів.

Всі щитини у кожній щітці мають оброблені кінчики, закруглені. Вони не здатні наносити мікротравми емалі і слизовій оболонці зубів. Основний матеріал, який використовується для виробництва щетинок – це нейлон. Всі щетинки зібрані в пучки, а пучки розподілені по робочій поверхні. Згідно розташуванню цих щетинок і їх довжини виділяють: однорівневі, дворівневі, трирівневі,

Електричні зубні щітки

Електричні зубні щітки винайшли для того, аби допомогти людям з обмеженими можливостями. Але згодом вони завоювали прихильність у всіх категорій споживачів.  Перевага таких щіток в тому, що вони компактні, працюють на батарейках та забезпечують різні типи і режими чищення. Деякі моделі оснащені кількома змінними робочими голівками, які продаються в комплекті. Деякі щітки працюють від зарядки (акумулятора). Але є і мінуси в таких нано-пристроях: в електричних щітках використовують зазвичай тільки середню жорсткість щетин.

Як часто змінювати зубну щітку?

Берегти зубну щітку, наче реліквію не варто. Навіть якщо вона у гарному стані, її строк експлуатації не може перевищувати 3 місяці. Потім безжально кидайте її у сміття і купуйте нову.

Що ще треба використовувати

Окрім традиційного чищення зубів, не варто забувати про зубну нитку, ополіскував для порожнини рота та жувальні гумки. Все це стане у нагоді, якщо ви прагнете мати не тільки білосніжну і красиву усмішку, але і здорову. Адже ціни на стоматологічні послуги дуже «кусаються».

Залишити відповідь