Як стартував навчальний рік у Дніпропетровській області

Як стартував навчальний рік на Дніпропетровщині. В яких умовах проходить. У якому форматі працюють заклади освіти. Про це йшлося на робочій нараді в обласній військовій адміністрації. Освітні питання обговорювали народні депутати України, представники керівництва регіону, освітяни.

«Кожен навчальний заклад, кожен педагог, кожна громада, батьки. Усі готувалися до цього навчального року. Так, він складний і незвичайний. В країні війна. Дніпропетровщина знаходиться поряд з областями, де ведуться активні бойові дії. Маємо у регіоні й громади, які обстрілює ворог», – зазначила заступниця голови Дніпропетровської ОВА Ольга Горб.

Вона додала, що нині в області понад 340 тис учнів. Більшість навчаються онлайн. Безпекова ситуація така, що понад 90% освітніх закладів працюють дистанційно.

«По статистиці за останній місяць кожного дня з ранку і до 16:00 лунає від 2 до 5 повітряних тривог. Якщо ситуація покращиться, маємо можливість відкривати школи офлайн. Начальні закладі підготовлені. Але зараз ми не можемо ризикувати дітьми», – наголосила Ольга Горб.

1 вересня до шкіл області пішли не лише мешканці нашого регіону, а й діти з інших областей. Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської. Загалом понад 12 тисяч.

«Наші освітяни, представники місцевої і центральної влади робили максимум, щоб навчальний рік розпочався. Нині відвідуємо регіони, проводимо наради. Обговорюємо нагальні питання. Разом вирішуємо проблеми. Адже кожна область має свою індивідуальну ситуацію», – сказала членкиня комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.

Окремо під час зустрічі приділили увагу профтехам і вишам.

«Вступна кампанія до профтехів триває, вона успішна. Ми вже виконали 80% державного замовлення. Подавати документи ще можна до 1 листопада, тож чекаємо на учнів. Радо прийматимемо переселенців», – сказав голова ради директорів професійно-технічної освіти області Валерій Яременко.

За його словами, у першому півріччі учням по максимуму даватимуть теоретичні знання. Основну частину практичних занять перенесли на друге півріччя.