Як вберегтися від спеки

На Дніпропетровщині – спека. Вона  може призвести до загострення хронічних захворювань та погіршення самопочуття. Як легко пережити жарку погоду, порадили фахівці.

«Літні люди, маленькі діти, мешканці із захворюваннями серцево-судинної системи та органів дихання. Вони найбільше потерпають від спеки. Аби її краще перенести є декілька правил», – зазначила заступниця директора департаменту охорони здоров’я ДніпроОВА Тетяна Квітницька.

Якщо є можливість, краще взагалі не виходити на вулицю без зайвої потреби. Тим більше з 10 до 17 години, у період найбільшої сонячної активності. Хто не має змоги залишатися вдома, краще дотримуватися порад фахівців.

Одяг у спеку обирати світлого кольору, просторий та із натуральних тканин.  Головний убір – обов’язковий. Найліпше капелюх, бажано із широкими полями, щоб затінити обличчя, вуха та шию.

Радять пити багато рідини: води, теплого зеленого чаю без цукру, соків, компотів або морсів. Від алкоголю та солодких газованих напоїв слід відмовитися. А ще від жирної, смаженої, копченої їжі. У раціоні мають бути легкі страви – салати з овочів, супи, фрукти.

Жінкам не бажано користуватися в спекотну погоду косметикою, особливо пудрою і тональними кремами. Вони ускладнюють дихання шкіри, макіяж може «розтанути». Чоловікам, у свою чергу, варто відмовитися від тугих краваток і ременів.

Допоможе пережити спеку контрастний душ – він зміцнює судини і гарно освіжає.

А ось кондиціонером слід користуватися обережно. Якщо виставити занизьку температуру, легко можна застудитися.

фото: з відкритих джерел