Як заощадити 50% на комунальних платежах?

Незабаром розпочнеться новий опалювальний сезон. Ціни на газ та опалення змінилися. Як заощадити кошти та не віддавати величезні суми за комуналку, розповіли в департаменті ЖКГ та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Заощаджувати на комунальних платежах можна й треба. Перше правило гарного господаря – енергоефективність будинку. Перевірте, чи не дує з вікон, чи утеплені стіни, чи достатній обсяг батареї на кімнату», — зазначають в департаменті ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА.

Перше і обов’язкове правило заощадливого господаря – лічильник тепла. Він дає змогу зекономити 20% сімейного бюджету.

Скоротити споживання тепла можна, замінивши старі вікна на енергоефективні. Це дозволить заощадити на опаленні до 15% коштів. Утеплення стін додасть ще до 50% економії. Мешканцям першого поверху краще утеплити ще й підлогу, останнього – стелю.

Суттєво заощадить кошти й модернізована система опалення. Якісні, сучасні батареї віддають більше тепла. Підвищить енергоефективність і теплова ізоляція позаду батареї. Доступно і відносно дешево це можна зробити звичайною фольгою, яка відбиватиме тепле повітря в приміщення.

Не затуляйте батарею меблями, щільними шторами та жалюзі. Так вони зможуть віддати помешканню ще більше тепла.

На електроенергії дозволять заощадити енергозберігаючі лампочки та датчики руху.
Ощадливе використання води, правильне користування побутовими приладами — ще одна можливість економити домашній бюджет.

Добавить комментарий