Які соціальні послуги надають дітям у Дніпрі

У мерії Дніпра обговорювали питання щодо забезпечення соціальних послуг коштом бюджету для дітей пільгових категорій, учнів/вихованців комунальних закладів загальної середньої та дошкільної освіти та шкіл естетичного виховання Дніпровської міської ради.

«Ми розробили механізм часткової виплати вартості путівки на оздоровлення батькам або людям, які їх замінюють, за самостійне оздоровлення дітей пільгових категорій. Необхідність у цьому виникла торік, коли Кабмін заборонив діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до 31 липня через карантин. У 2020 році за отриманням такої компенсації звернулося 37 осіб», – розповіла начальниця відділу з питань оздоровлення населення управління соціального захисту департаменту соціальної політики ДМР Ганна Наливайко.

Завідувачка сектору соціального захисту відділу освітньої діяльності управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Інна Васильєва розказала про те, які пільги передбачено у Дніпрі для вихованців дитячих садків, школярів, сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

«У дитячих садках міста для вихованців організовано харчування коштом міського бюджету у розмірі 59 % від вартості харчування на день, обов’язкова оплата від батьків – 41 %. Для багатодітних сімей встановлена 50 % знижка. Коштом міськради безоплатно у школі харчується більш ніж 51 тисяча школярів. Це учні 1–4 класів та діти пільгових категорій. Окрім цього, школярі віком до 14 років також мають право безкоштовно їздити в електротранспорті та користуватися 25 % знижкою на міських автобусних маршрутах. Також сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які навчаються у школах міста, забезпечуються шкільним та спортивним одягом. Торік його розробляли українські дизайнери», – зазначила Інна Васильєва.

Зі свого боку заступниця начальника управління–начальниця відділу культурно-мистецьких заходів управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Людмила Кудряшова повідомила про пільги, передбачені для дітей, що навчаються у міських школах естетичного виховання.

«Пільги мають діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти з інвалідністю, а також сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Додатково у Дніпрі безкоштовно можуть навчатися діти співробітників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків, діти учасників АТО. На 50 % звільняються від оплати за навчання діти, батьки яких стали інвалідами у наслідок Чорнобильської катастрофи та війни в Афганістані, а також діти одиноких матерів. За рішенням керівника закладу, може встановлюватися пільга за навчання у 50% для другої дитини з однієї сім’ї, яка навчається саме у цьому закладі», – розповіла Людмила Кудряшова.