Який зв’язок є між споживанням кави та мігренню

Згідно з дослідженням, опублікованими у журналі Frontiers in Genetics, причинно-наслідкового зв’язку між передбачуваним споживанням кави та ризиком мігрені не існує, повідомляє “Жіночий Світ“.

Хенг Чен з Університету Чжеджанг в Ханчжоу, Китай, та його колеги вивчили причинно-наслідковий зв’язок між споживанням кави та мігренью, використовуючи двовибірковий менделівський рандомізаційний (MR) аналіз. Дев’ять однонуклеотидних поліморфізмів, пов’язаних із споживанням кави в масштабах всього геному, було отримано під час повногеномного дослідження асоціацій (GWAS) на основі даних 375 тис. осіб із Британського біобанку.

Використовуючи найбільший доступний GWAS мігрені, включаючи 59 тис. випадків та 316 тис. контрольних суб’єктів, були отримані зведені дані для будь-якої мігрені та її підтипів (мігрень з аурою та мігрень без аури). Зважена зворотна дисперсія з фіксованим ефектом використовувалася як основний метод для об’єднання оцінок MR.

В результаті дослідники не виявили причинно-наслідкового зв’язку між генетично передбаченим збільшенням споживання кави на 50% та ризиком будь-якої мігрені. Аналогічні результати були отримані під час аналізу чутливості.

“Справжнє дослідження не виявило причинно-наслідкового впливу генетичного збільшення споживання кави на будь-який тип мігрені, і результати узгоджуються з аналізами чутливості”, – наголошують автори.