Якість зору: як стрес впливає на здоров’я очей

Стрес впливає на багато систем організму. Органи зору – не виняток. Фахівці стверджують, що стрес може спричинити деякі проблеми з очима.

Йдеться про посмикування очей, збільшення ризику розвитку захворювань органів зору або погіршення вже існуючих проблем, пише “Країна здоров’я”. Також стрес може стати причиною:

– затуманеного зору;
– сліз або навпаки сухісті очей;
– напруги очей;
– чутливості до світла;
– мушок у власних очах;
– спазмів органів зору.

В одному з досліджень вчені зробили висновок, що постійний психологічний стрес і пов’язаний з ним підвищений рівень кортизолу є факторами ризику розвитку та прогресування погіршення зору. Крім того, фахівці зазначають, що стрес негативно впливає на очі та мозок, порушуючи приплив до них крові.

Кортизол може бути однією з основних причин серйозних захворювань зору, включаючи глаукому, нейропатію зорового нерва, діабетичну ретинопатію та вікову дегенерацію жовтої плями.

Як зменшити вплив стресу на зір

“Заняття спортом, повноцінний восьмигодинний нічний сон, здорове харчування, проведення більшої кількості часу на свіжому повітрі та медитація – чудові способи зняти стрес”, – радять фахівці.

Також для уповільнення прогресування проблем із зором рекомендуються вправи на глибоке дихання, навчання управлінню стресом, розмовна терапія. Якщо ці підходи не працюють, а пов’язані зі стресом симптоми з боку зору зберігаються, слід звернутися до лікаря.

фото з відкритих джерел