Якого врожаю чекати на Дніпропетровщині? (Фото)

Незважаючи на прохолодні, зі зливами, минулі тижні, збір зернових у Синельниківському районі Дніпропетровщини — у самому розпалі. До того ж жнива почалися раніше, ніж у попередні роки. Журналіст «Вістей» дізнавалась, як погодні умови вплинули на стан зернових і якою є загальна «картина» у районі.

поле жнива

Директор ТОВ «Дніпроагроальянс» відділення 3.1 села Старовишневецьке Віктор Федорець розповів: «Початок літа видався спекотним, зернові рано дозріли, тож косовиця почалась раніше, ніж торік. Але кінець червня і початок липня супроводжувались зливами, що вплинуло на збір. Через дощі колоски пшениці, готові до жнив, прилягли до землі, і це ускладнило роботу комбайнерів. Взагалі прогнозувати врожай поки що важко. Зараз намагаємось швидше все зібрати, аби нас не настигли дощі».

Думкою щодо врожаю поділилась і агроном Рима Андрєєва: «Через погодні умови ми поспішаємо зі збором, аби мінімізувати втрати. На 1189 га посівів уже зібрано 5468 т пшениці (60%) з середньою врожайністю 4,5т/га. Ріпаку зібрали 2350 т на 633 га (90%). Його середня врожайність — 3,7 т/га». Також агроном зазначила, що є й інші труднощі. Наприклад, будь-коли може зламатися техніка, і такі моменти важко передбачити.

МАРИНА ПОЛОЖАЙ