Юна мешканка Дніпропетровщини здобула «срібло» на Міжнародній виставці

Старшокласниця із Дніпропетровщини Катерина Лагун – срібна призерка Міжнародної виставки технологій у Малайзії. В основі її наукової роботи – боротьба з цукровим діабетом.

Дослідження дівчина презентувала онлайн. Про це повідомили у департаменті освіти і науки Дніпропетровської обласної військової адміністрації.

«Незважаючи ні на що, мешканці Дніпропетровщини продовжують здобувати перемоги, виборювати нагороди. Пишаємося досягненням Катерини Лагун. У нас зростає покоління потужних науковців», – зазначив директор департаменту освіти і науки ДніпроОВА Олексій Полторацький.

Призерка – вихованка обласного відділення Малої академії наук України. Вона  зізналась, що через війну на участь у конкурсі вже не сподівалася. Але дізналася, що виступ відбудеться. Почала сумлінно готуватися, переклала на англійську свою презентацію. Надосліджувала на «срібло» у категорії Науки про життя.

В основі наукової роботи Катерини – боротьба з цукровим діабетом. Вона довела, що деякі антиоксиданти можуть бути ефективні у терапії цієї хвороби. Усі дослідження проводила у лабораторії біохімії та фізіології.

 «З дитинства люблю науку. Батькам ще малою заявила – буду науковицею. Це справа мого життя, яку я продовжуватиму. Та остаточно професію ще не обрала. Приваблює генетика івесь медичний напрямок», – розповіла Катерина Лагун.

Батько та дідусь призерки – династія стоматологів. А прабабуся була фармацевтом. Власноруч виготовляла ліки. Сама Катерина мріє винайти дієву терапію від цукрового діабету. Адже нині ця хвороба – серед  найпоширеніших у світі.

MalaysiaTechnologyExpo– одна з найбільших виставок технологій та інновацій у Південно-Східній Азії. Вона щороку збирає винахідників із понад 30 країн світу. Учасники презентують свої розробки перед науковцями, інженерами та бізнес-інвесторами з усього світу. Україну цьогоріч представляли 11 юних дослідників.