Юні художники із Нікополя завітали до Львову
Під час зустрічі двох творчих людей – народного артиста України, письменника зі Львова Сергія Кустова і кандидата філософських наук, доцента Антоніни Косих із Нікополя – виникла ідея проекту «Львів – Нікополь: творча співдружність». Одним із перших кроків у рамках проекту стала книга для дітей «Козаки, сполом!», яку написав Сергій Кустов, а проілюстрували нікопольські юні художники.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ КРАЮ
За 50 років роботи в Театрі для дітей народний артист України Сергій Кустов зіграв більше 200 ролей. Кілька років тому почав писати книги. До тексту трьох із них нікопольські вихованці ізостудій намалювали ілюстрації. Для друку «Козаки, сполом!» міська влада Нікополя виділила кошти, в вересні цього року в центральній бібліотеці відбулася презентація унікальної книги, а в грудні її представили в експоцентрі Львова. Видання складається з двох частин: легенди Нікопольського краю і Гадяча, звідки родом Кустов. У Міністерстві освіти та науки розглядають питання щодо включення даної книги до переліку посібників для позакласного читання.
Коли Сергій Кустов гостював у Нікополі, його зачарували плавні, кургани, пектораль… Так виникла ідея нової роботи «Легенди козацького краю». А щоб львів’яни теж ознайомилися з цікавою історією Нікопольщини, письменник запросив своїх співавторів – юних художників – завітати до Львова. Але не просто завітати, а взяти участь у виставці-ярмарку «Дитячий світ -2016», де презентувати Нікопольщину в трьох програмах: «Нікопольщина – край п’яти Січей», «Нікопольщина – серце Скіфії», «Нікопольський ярмарок».
Багатий наочний матеріал, історичний квест, майстер-класи з розпису пряників, кераміки, візерунків скіфського та козацького одягу неодмінно привертали увагу відвідувачів. У Нікопольському павільйоні упродовж усіх чотирьох днів був ажіотаж. Аби купити чи розмалювати солодку візитівку регіону – медові пряники – шикувались черги. Ну, а щоб остаточно відчути себе скіфською царицею або гетьманом, бажаючі могли одягнути аутентичний одяг і сфотографуватися.
ЩЕДРА ГОСТИНА
Львів’яни теж не залишилися в боргу. Культурна програма для нікопольської делегації була досить насиченою: оперета «Циганський барон» і балет «Лебедине озеро» у Львівському національному академічному театрі опери і балету ім. С.Крушельницької, вистави «Голий король» і «Блазні мимоволі» у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М.Заньковецької, вистава у Львівському духовному театрі «Воскресіння», відвідування Будинку письменників і Будинку художників, видавництва «Сполом», а також безкоштовна екскурсія містом. Узагалі львів’яни вразили своєю щирістю та щедрістю. Всі зустрічі і спілкування неодмінно закінчувалися обміном подарунками. До речі, відвідуючи майстер-класи з кераміки і розпису пряників у Нікопольському павільйоні, львів’яни робили гарні речі не тільки для себе, а й для дітей-сиріт. Потім у Будинку письменників солодкі різдвяні зірочки і медальйони із зображенням скіфського знака Сонця подарували дітлахам, у яких немає батьків, на згадку про наш край.
Емоційний відгук відвідувачів Нікопольського павільйону був одностайним: «Приїжджайте до нас іще. Чекаємо нової зустрічі у Львові!»
КОМЕНТАР
СЕРГІЙ КУСТОВ:
– Коли я побачив, з яким розмахом і величезною кількістю коробок делегація з Нікополя вивантажувалася на перон, то зрозумів, що до участі у виставці-ярмарку «Дитячий світ – 2016» нікопольці підготувалися добре. Майстер-класи користуються успіхом і попитом, львівські художники готові й надалі ділитися своїми доробками з талановитими дітьми з Нікополя, творчі колективи Львова вже зацікавлені у співпраці. У мене з’явилась ідея нової книги під назвою «Легенди козацького краю». Це теж буде спільний творчий проект із дітьми.
КОМЕНТАР
АНТОНІНА КОСИХ:
– Цей проект дієвий і дуже затребуваний. І насамперед він необхідний нашим дітям. Тому я дуже вдячна нікопольській місцевій владі і спонсорам, які розуміють, куди дійсно варто вкладати кошти. Тепер нам треба гідно підготуватися до зустрічі дитячої делегації зі Львова і показати їм наш край.
ОЛЕНА ЩЕРБОВА