Юний українець переміг у міжнародному конкурсі піаністів

4 травня відбувся завершальний концерт ХІ Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, на якому визначили переможців «Середньої групи». Золото завоював киянин Олексій Канке, зігравши Перший концерт для фортепіано з симфонічним оркестром Петра Чайковського. Юного музиканта нагородили медаллю і премією в розмірі 5 тисяч доларів. Про це повідомляє cultprostir.ua.

Бронзу отримав Джордже Радевські з Сербії, виконавши Рахманінова, а на п’ятому місці опинився Чень Ванчуань із Китаю, який зіграв Шопена. Другу і четверту премію судді вирішили не присуджувати. Шосту сходинку розділили три піаністи – болгарка Марія-Десіслава Стойчева, українець Ілля Овчаренко та Павле Крстіч, який представляв Сербію й Австрію.

У «Молодшій групі» переміг 11-річний Лао Жуй Сі з Китаю. Другу премію здобув Роман Федюрка з України, а третю – українець Дмитро Семикрас. Фіналісти обох груп отримали грошові нагороди, а також призи від спонсорів і партнерів конкурсу.

Молоді піаністи виступали  в супроводі Національного симфонічного оркестру України. Їхню майстерність оцінювало міжнародне журі, до якого увійшли представники з Німеччини, Італії, Франції, Польщі, Грузії, США та України.

Ще одна традиційна група конкурсу молодих піаністів називається «Горовиць-Дебют», в якій виступають найменші учасники у чотирьох категоріях. Цього року судді відзначили юних музикантів із Білорусі, Китаю та України.

На фото: Олексій Канке Фото: Facebook/ Vladimir Horowitz Piano Competition

Добавить комментарий