Юристи консультують: все про сплату боргів при вступі у спадщину

Після смерті мого родича залишилась квартира у спадщину, я подав документи на оформлення права власності але поки не вступив у спадщину. Чи повинен я оплачувати комунальні послуги весь цей час, та чи зберігається за померлим (переходить мені) право на субсидію? На питання відповідає юрисконсульт ТОВ ЮК «Юрист 24-7» Циб Сергій Вікторович.  Частина 5 ст. 1268 ЦКУ зазначає про те, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Частина 2 ст. 1220 вказує час відкриття спадщини — часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя  статті 46 цього Кодексу).

У спадкоємця, який у встановленому законом порядку прийняв спадщину, права володіння та користування спадковим майном виникають із часу відкриття спадщини. Такий спадкоємець може захищати свої порушені права володіння та користування спадковим майном відповідно до гл. 29 ЦК України. Якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, право розпорядження нерухомим майном виникає в нього з моменту державної реєстрації цього майна (ч. 2 ст. 1299 зазначеного Кодексу). Спадкоємець, який прийняв у спадщину нерухоме майно, ще до його державної реєстрації має право витребовувати це майно від його добросовісного набувача з підстав, передбачених ст. 388 ЦК України, зокрема, у разі, якщо воно вибуло з володіння спадкодавця поза волею останнього (постанова Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 23 січня 2013 р. у справі № 6-164цс12).

Таким чином як спадкоємець ви повинні оплачувати борги, які виникають у зв’язку з майном спадкодавця.

Відповідно п.14 до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, субсидія призначається з місяця звернення по її призначення.

Відповідно п.6 Положення, у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, надання субсидії не припиняється за умови, що у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Якщо ж у житловому приміщенні ніхто не зареєстрований і фактично не проживає, субсидія буде припинена.

Особисто Ви маєте право на субсидію лише за місцем реєстрації. Також субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла..

 Якщо у Вас виникли запитання телефонуйте – (050) 571-21-50; (093) 354-51-65; або пишіть запитання: jurist24.7@gmail.com і ми дамо вам відповідь.