З початку літа на Дніпропетровщині сталося 15 лісових пожеж

У лісах Дніпропетровщини з початку літа сталося 15 пожеж. Вигоріло понад 30 га. Нині в області – найвищий клас пожежної небезпеки.

Через спекотну посушливу погоду він зберігатиметься до 25 липня. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

 «Рятувальники регіону оголосили надзвичайну пожежну небезпеку 5-го рівня. Головна загроза – загоряння у лісах та екосистемах. Вогонь може поширюватися дуже швидко та знищувати великі площі насаджень. Тож закликаємо мешканців бути відповідальними», –  сказала заступниця начальника відділу управління цивільного захисту Дніпропетровської ОВА Олена Шевцова.

 Вона нагадала, що зараз не можна розводити багаття. Особливо поблизу лісів та навіть на відкритій місцевості. Заборонено палити стерню, сухостій, траву  або сміття. За порушення передбачені штрафи – від 3060 тис грн до 21420 тис грн.

«Найближчими днями синоптики прогнозують вдень до 28-30 градусів та жодних опадів. Будь-яка іскра може призвести до жахливих наслідків», – застерегла Олена Шевцова.

 Загалом з початку року ліси в області палали 49 разів. Вигоріло більш ніж 122 га масивів.