В одній з лікарень Дніпропетровщини працює відділення реабілітації для дітей

В одній з лікарень Дніпропетровщини працює відділення фізіотерапії та реабілітації. Там допомагають пацієнтам від народження до 18 років.

Є кабінети лікувальної фізкультури, масажу, ерготерапії. Приймають і переселенців, і місцевих. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

 «Без реабілітації ніколи не буде повноцінного одужання. Це дуже важлива складова. Особливо, якщо пацієнти – діти. У відділені можемо прийняти до 40 хлопчиків та дівчаток. З ними працюють різні фахівці, які постійно підвищують свою кваліфікацію», – зазначила завідувачка відділенням Ірина.

Вона додала, що особливо гостра потреба у реабілітації зараз, під час війни. І буде необхідною після її закінчення.

 «Реабілітація  корисна для дітей із захворюваннями нервової системи, опорно-рухового апарату. А ще – як відновлення після травм та нейроінфекцій. У лікарів зараз комплексний підхід. Методики – сучасні. Фахівці розписують план реабілітації на роки вперед», – сказала дитячий невролог Тетяна.

Щонайменше половина пацієнтів відділення – переселенці. Буває доходить і до 80%. Серед них – 16-річна Рада з села Калинівка Донецької області. Дівчина проходить відновлення після поранення. Місяць тому вона відпочивала із родиною на місцевому ставку. Почався обстріл.

 «Ми не встигли дійти до машини, снаряд біля нас розірвався. Мама загинула одразу. Старший брат, вітчим і я отримали поранення. У мене ноги постраждали. Осколок роздробив кістку. Операцію робили», – розповіла Рада.

Юна пацієнтка каже, заняття допомагають. Тож вона старається, щоб одужати та ходити, як раніше.

Переселенка із селища Очеретине Донецької області Ірина привела 5-річного сина Артема і 4-річну доньку Діану. У хлопчика синдром гіперактивності. Він проходить лікувальну фізкультуру, розслабляючий масаж. А у дівчинки виправляють клишоногість.

 «Результати є. Донька стала рівніше ходити. А син – помітно спокійніший. Це вже в нас було шосте заняття. Всього лікар призначив 15. Тут все безкоштовне, відношення чудове. Малюки ходять із задоволенням. Артемку найбільше масаж подобається», – розповіла Ірина.

Родина виїхала з рідного селища наприкінці березня. Тоді, коли обстріли стали нестерпними і з дітьми доводилося ночувати у підвалі.

Медперсонал відділення – 19 людей. Це, зокрема, реабілітологи, фізичні терапевти. Є зал ерготерапії із новітнім обладнанням. Спеціальний апарат допомагає відновити втрачені функції або навчає функціям, які через хворобу відсутні.