Захворювання, які назавжди залишаються після коронавірусу

Коронавірус може провокувати появу патологій, що стають хронічними. Про це розповіла лікар-інфекціоніст Олена Мескіна. За її словами, одним із головних наслідків перенесеної інфекції вважається розвиток цукрового діабету першого та другого типів.

Лікар пояснила , що у деяких пацієнтів хвороба прогресує через COVID-19, тоді як у інших виникає вперше, повідомляє “Країна здоров’я”.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Ще одне захворювання, яке стало практично масовим серед тих, у кого був вірус – фіброз легень, попередила Мескіна. У деяких може виникнути тиреоїдит, який швидко ризикує перерости на хронічну стадію.

До списку наслідків також потрапили інфаркти, запалення м’язів серця та інсульти. “На жаль, коронавірус б’є по серцю, що призводить до розвитку інфаркту та запалення серцевого м’яза, який називають ще міокардитом”, – додала лікар.

Інший небезпечний наслідок – кардіосклероз. І тут нормальні м’язові тканини в міокарді заміщаються на нееластичні освіти. Інфекціоніст пояснила, що такі наслідки розвиваються у період прогресування постковидного синдрому. У зв’язку із цим краще пройти додаткові обстеження навіть за відсутності скарг на здоров’я.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!