Запасаються, укріплюються, розвивають волонтерський рух – чим живе Вільногірськ

Ситуація у Вільногірську – стабільна. Підприємства випускають продукцію на сплачують податки.

Працюють комунальники, курсує транспорт, відкриті крамниці, у ЦНАПі надають адмінпослуги. Про це під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА розповів Вільногірський міський голова Володимир Василенко.

«Поки наші дають відсіч ворогу на передовій, громада продовжує функціонувати. Єднає зусилля заради перемоги. Запасаємося, укріплюємося. Працюють всі підприємства критичної інфраструктури.Банківські установи, магазини, лікарні, ринки. Є централізовані газ, вода, світло», – зазначив Володимир Василенко.

Він наголосив, що додатково на випадок відключення водопостачання у місті збудували бювети. Вони працюють цілодобово. Люди безкоштовно можуть брати там питну воду. Бювети забезпечили резервним електропостачанням. Придбали генератори та запаслись паливом.

«Наперекір війні Вільногірськ розквітає. Минулого місяця за ініціативи активістів у нас з’явився липовий гай. Не стоїть на місці спортивне життя. В освітніх закладах до 25 травня триватиме онлайн навчання. Разом із місцевими учнями навчаються і 68 дітей-переселенців», – розповів міський голова.

 Всього на території міської громади зареєстровані понад 1,3 тис переселенців. Їм надають соціальну допомогу, житло, їжу, речі першої потреби, ліки.

Очільник Вільногірська додав, що кожного дня набирає обертів волонтерський рух. До нього долучаються місцеві жителі, фермери, вимушені переселенці.