Застуда чи грип: як відрізнити

Ознаки грипу та застуди бувають дуже схожими. Що спільного у цих захворювань, чим відрізняється грип від ГРВІ та як навчитися їх розрізняти, радить gazeta.ua з посиланням на Ivona.bigmir.net.

Одна з перших і основних відмінностей — застуда і грип викликаються різними вірусами (вірус грипу, вірус парагрипозной інфекції, аденовірусні інфекції, риновірусні інфекції і т.д.).

Грип виникає різко і завжди гостро. Як правило, людина може сказати навіть годину, коли захворіла. А ГРВІ проявляється поступово, посилюючись з кожним днем.

Застуда характеризується незначним підвищенням температури тіла (рідко вище 38,5 ° С). Різке виникнення температури протягом декількох годин до 39-40 ° С і збереження її протягом 3-4 днів притаманне грипу.

Грип викликає ломоту у всьому тілі, озноб, пітливість, сильний головний біль, різі в очах і світлобоязнь. При ГРВІ також присутня розбитість, але без яскраво вираженого болю.

Застуда часто супроводжується сильним нежитем. При грипі його, як правило, не буває.

При грипі нерідко виникає болісний кашель і біль за грудиною по ходу трахеї на другу добу хвороби. При застуді кашель помірний.

Для грипу характерне виникнення епідемій, що охоплюють значну частину населення. Ця хвороба протікає важче, частіше дає ускладнення і може закінчитися летальним результатом.

Мийте руки антибактеріальним милом, особливо після вулиці.

Відпочивайте. Недосипання негативно впливає на імунну систему, роблячи її вразливою для вірусів грипу та застуди.

Регулярно прибирайте в будинку і проводьте вологе прибирання.

Вживайте вітаміни. Краще, якщо ви будете отримувати їх з натуральних сезонних продуктів.

Їжте побільше цитрусових, щоб підтримати імунітет. Ведіть активний спосіб життя.