Заваріть ввечері ромашковий чай: його користь і протипоказання

Ромашка як лікарська рослина відома людству з глибокої давнини. Цілющі властивості цієї невигадливої квітки були відкриті більше двох тисячоліть тому: люди помітили, що чай з ромашки заспокоює нерви і допомагає позбавитися від безсоння. Сьогодні рослина широко використовується і в народній медицині, і в фармакології, і в косметології.

Склад і лікувальні властивості ромашки

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У ромашці містяться білки, пектини, флавоноїди, ефірні масла, аскорбінова, нікотинова і саліцилова кислота. У цих сонячних квітках виявлено каротин, фітостерини, апигенин та інші корисні речовини. Ромашковий чай має болезаспокійливу, протизапальну, заспокійливу, потогінну, жовчогінну дію.

Запашний напій містить спазмолітик апигенин, що позитивно впливає на психоемоційний стан людини. Дратівливість, безсоння, депресія, перевтома, нервове виснаження, стреси — всі ці проблеми допоможуть перемогти цілющі напої з ромашки.

Чай з ромашки стимулює виділення жовчі, лікує виразку, гастрит і захворювання печінки, допомагає при порушенні мікрофлори кишечнику і жовчнокам’яної хвороби. А ще цей цілющий напій корисний для людей, що приймають ліки на основі ацетилсаліцилової кислоти, оскільки здатний захистити слизову шлунка від її руйнівного впливу.

Доведена користь ромашкового чаю для людей, які страждають на діабет другого типу: рослина містить речовини, що знижують рівень цукру в крові.

При грипі, ангіні, бронхіті та інших захворюваннях органів дихання ромашковий чай корисний завдяки своїм потогінним, відхаркувальним, протимікробним і знеболюючим властивостям. Цілющий відвар п’ють як чай, застосовують для полоскання горла, роблять з нього ванночки і інгаляції.

Протипоказання

Ромашка, хоч і володіє антиалергічними властивостями, але й сама здатна викликати алергію. Перед тим, як пити цілющий чай, переконайтеся в тому, що у вас немає алергії на рослину. Якщо ви вирішили лікуватися ромашковими відварами, не варто надмірно старатися. При передозуванні може з’явитися нудота, запаморочення, слабкість, головний біль, прискорене серцебиття.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!