Здоровий тиск: 6 кроків для профілактики гіпертонії

Мати підвищений тиск – дуже погано для здоров’я. То як можна цього уникнути? Ось кілька порад для профілактики гіпертонії:

  1. Помірне вживання солі. В одному грамі кухонної солі міститься 387 мг натрію (майже 40%). Надмірне споживання натрію призводить до затримки води в організмі, що спричиняє підвищення артеріального тиску.
  2. Обмеження споживання жирів. Вживання маргарину, пальмової та соєвої олії, інших замінників молочного жиру підвищує рівень холестерину. Це призводить до утворення атеросклеротичних бляшок, що ускладнюють рух крові та підвищують ризик інсульту або гіпертонічного кризу.
  3. Овочі та фрукти в раціоні. Щодня намагайтеся з’їдати 4-5 порцій овочів та фруктів (1 порція = 100 грам). Це допоможе підтримувати здоров’я судин.
  4. Фізична активність. Регулярні фізичні навантаження тренують серце, покращують кровотік та підвищують еластичність судин. Заняття спортом та активний спосіб життя – найефективніша профілактика ожиріння.
  5. Відмова від нікотину та алкоголю. Куріння призводить до частих мікрострибків тиску через рефлекторне звуження судин, що викликає тимчасове підвищення артеріального тиску. Алкоголь також негативно впливає на тиск.
  6. Регулярне медичне обстеження. Регулярне вимірювання артеріального тиску та медичні огляди допоможуть вчасно виявити проблеми та запобігти ускладненням.

Також дуже важливо мати вдома тонометр, щоб регулярно вимірювати свій тиск.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!