Жителі Дніпра вийшли сказати про тих, хто не може себе захистити (фото)

Вчора у Дніпрі біля цирку зоозахисники вийшли, аби розповісти людям, що циркове мистецтво за участю тварин – це жорстокість та рабство. У мітингу взяли участь близько сорока волонтерів з різних зоорганізацій міста та просто небайдужі містяни.

зоозахисники_Дніпро

Чому протестують

Серед причин, через які волонтери прагнуть заборони в Україні цирку з тваринами це, зокрема, жорстокість дресури. Для того, аби навчити тигра стрибати через вогняне кільце, дресирувальники використовують батоги, електрошокери та, навіть, спеціальні гаки. Щоб навчити ведмедів танцювати, їх ставлять на нагрітий лист заліза і включають музику — тварина починає стрибати від болю. Таким чином у неї виробляють умовний рефлекс — після такого дресирування ведмідь повторює цю поведінку, почувши знайомі звуки.

зоозахисники_Дніпро

Умови утримання. Жоден цирк світу не може забезпечити гідні умови тварині, а українські цирки тим паче. Іноді великих тварин тримають у клітках, площею в один квадратний метр.

Небезпека для глядачів і дресирувальників. Через стрес, що виникає під час дресирування, і неправильного утримання, тварини іноді раптово виходять з-під контролю людей і нападають на них. Не варто забувати і про жорстокість мисливців, які постачають дитинчат диких звірів циркам. Саме на замовлення цирків мисливці часто вбивають диких звірів, щоб забрати їх дитинчат для дресирування.

зоозахисники_Дніпро

Поганий вплив на психіку дітей. Психологи твердять, що діти, які побували у цирку, не сприймають тварин як живих істот з власною волею і характером, а дивляться на них як на іграшки. Надалі таке ставлення може поширюватися і на людей.

Страшна старість. Коли тварина вже не може приносити дохід цирку через старість, найкраще, що може з нею статися — вона потрапить в зоопарк. А усі ми розуміємо умови утримання у зоопарку. Тварину також можуть залишити жити в клітці на території цирку або і зовсім забити на м’ясо або продати в мисливське господарство, де її вб’ють для розваги. Варто лише згадати врятовану у минулому році ведмедицю Лялю з дніпровської зоозони. Третій варіант — найжахливіший. Є таке поняття як «притравочні станції». Щоб навчати мисливських собак полювати, беруть тварин, ведмедя, наприклад, та виривають йому кігті та ікла, щоб він не поранив собак. Саджають на кількаметровий ланцюг і спускають на нього собак. Рани потім зашивають. Тварина приходить до тями, а далі все повторюється до тих пір, поки її не можна реанімувати. Але головне — тварини не створені для того, аби їх використовували для розваг. Тварина не дає свою згоду для виступів у цирку.

зоозахисники_Дніпро

Реакція людей

«Люди реагували по-різному. Дехто відвертався, дехто навпаки питав для чого ми тут. Діти дивились з сумом і дивувались тій інформації, яку ми розповідали. Сьогодні ми в основному спілкувались з людьми, адже наша акція мирна і носить інформативний характер»,  — розповіла «Вістям Придніпров’я» одна з організаторів мітингу Христина Бріллінг.

Дехто з батьків навпаки обурились, мовляв, їм зіпсували шоу і діти йдуть на виставу сумні. А деякі активісти прийшли на мітинг з дітьми, бо вважають, що є багато цікавих альтернантив без участі тварин.

зоозахисники_Дніпро

Активісти планують і далі проводити мітинги та інформувати населення та планують достукатись до влади і вірять, що у Дніпрі, а також і в Україні в цілому відмовляться від тварин у цирках.

зоозахисники_Дніпро

Довідка: У Європі від використання тварин у цирку відмовились більше 27 країн, а також частково США. Канада, країни  Центральної і Південної Америки. А також 6 країн Азії, в тому числі Індія, де Заборонені виступи з мавпами, ведмедями, тиграми, левами, леопардами.

Дарина Сухоніс, фото Влад Лемм