Знахідка десятиліття: у Португалії знайшли судно, що затонуло 400 років тому (Фото)

Археологи знайшли поблизу узбережжя Португалії торговельне судно, яке затонуло 400 років тому. Історики вже назвали знахідку «відкриттям десятиліття», повідомляє «ВВС News Україна».

Судно знайшли на глибині 12 метрів недалеко від міста Кашкайш, поблизу Лісабона. Довкола корабля розкидані керамічні сосуди, спеції та гармати з гербом Португалії.

«З точки зору істориків, це відкриття десятиліття. А для Португалії це взагалі найбільш важливе відкриття в історії», — сказав агентству Reuters очільник археологічної експедиції Жорже Фрейре.

знахідка десятиліття_Португалія

Археологи припускають, що судно поверталося з Індії та затонуло між 1575 та 1625 роками. Саме в цей період Португалія контролювала більшу частину торгівлі між Європою та Індією.

За словами Фрейре, об’єкти з дна моря, так само як і залишки самого корабля, надзвичайно гарно збереглися.

знахідка десятиліття_Португалія

В піску знайшли китайський фарфор кінця XVI — початку XVII століття, бронзові гармати, а також мушлі каурі, які в ті часи використовували як валюту в районі Індійського океану.

Представники мерії Кашкайш заявили, що корабель знайшли на початку вересня, коли чистили гирло ріки Тежу. Мер міста Карлуш Каррейраш заявив в інтерв’ю газеті Guardian, що це «незвичайне відкриття», яке, за його словами, закріпить «місцеву ідентичність».

знахідка десятиліття_Португалія

Археологічні дослідження цієї місцевості проходять вже 10 років завдяки мерії міста Кашкайш, уряду Португалії, військово-морського флоту країни, а також Нового університету в Лісабоні.

Міністр культури Португалії Луіш Мендеш сказав, що гирло ріки Тежу відоме тим, що там затонуло багато кораблів.

«Це відкриття підтверджує це», — сказав він.

знахідка десятиліття_Португалія

знахідка десятиліття_Португалія

знахідка десятиліття_Португалія