Зникло світло: підготовлений – значить озброєний

Що робити, якщо раптом зникло світло? В Дніпропетровській обласній військовій адміністрації розповіли, що має бути напоготові в такому разі.

«Якщо зникло світло, під рукою мають бути ліхтарики на батарейках, свічки і сірники. Щоб залишатися на зв’язку, перевірте, чи заряджені ваші павербанки. Бажано, щоб їх у вас було декілька», – наголошує заступниця начальника відділу управління цивільного захисту населення Дніпропет­ровської ОВА Олена Шевцова.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Також, якщо помешкання раптово залишилось без світла, слід витягнути з розеток усі електроприлади. Це допоможе їх зберегти, бо через перепади напруги вони можуть згоріти. У разі виникнення проблем із енергопостачанням жителям багатоповерхівок варто відмовитися від ліфта, аби не стати заручником підйомника: краще скористатися сходами. В жодному випадку не викорис­товуйте для обігріву квартири чи будинку газові плити – це небезпечно. Краще одягнутися тепліше та дочекатися відновлення електропостачання, ніж отруїтися чадним газом.

Власникам генераторів варто пам’ятати про правила їхнього використання. Установлювати таке обладнання слід поза межами квартири чи кімнати, в яких ви перебуваєте, а ще – подалі від вікон. Важливо, аби ці пристрої працювали у провітрюваному приміщенні. Не забувайте про валізку з найнеобхіднішими речами. Також завжди мають бути напоготові їжа з тривалим терміном зберігання і швидкого приготування, а ще – запас води та необхідні медикаменти.

«Будьте поінформованими. Слідкуйте за офіційними повідомленнями влади. Це легко, якщо працює мобільна мережа. В іншому випадку допоможе радіо на батарейках», – додає Олена Шевцова.

Жителів регіону прохають ощадливо використовувати електроенергію: про це наголошують у ДТЕК Дніпровські електромережі. Усіх і кожного закликають дотримуватися режиму економії у години пікового навантаження. Все, що потрібно, – обмежити використання електроприладів з 6.00 до 11.00 та з 17.00 до 23.00.

Упродовж дня важливо мінімізувати роботу електро­обігрівачів, пральних машин та бойлерів. Без проблем для енергетичної системи їх можна використовувати вночі. Заощаджувати мають підприємства, офіси, магазини та побутові абоненти, аби понівечена енергетична інфраструктура працювала без збоїв. Це забезпечить стабільну роботу транспорту, лікарень та інших соціально важливих об’єктів.

ЯРОСЛАВА ХЛЄБНИКОВА

фото із відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!