27 березня Україна переходить на літній час: готуємося переводити стрілки

Цієї неділі, 27 березня, Україна переходить на літній час. А це означає, що прокидатись потрібно буде на годину раніше. О третій ночі за київським часом стрілки годинників слід буде перевести вперед на годину – до четвертої.

Практика переходу на зимовий та літній час з’явилася понад 100 років тому, коли виникла ідея економити енергетичні ресурси. Вперше переведення стрілок на годину вперед влітку і на годину назад взимку відбулося у 1908 році у Великобританії.

Сама ідея такої економії належить американському державному діячеві Бенджаміну Франкліну. Правда, в Америці почали переводити стрілки тільки у 1918 році. Сьогодні ж 78 країн світу зі 192 переводять годинники вперед і назад двічі на рік.

Через те, що прокидатися доводиться на годину раніше, більшість людей починає скаржитися на підвищену втомлюваність, дратливість та депресію.

Аби бути готовим до переведення годинників, дотримуйтесь наступних порад:

  • Підготуйте сніданок і одяг з вечора. Так будете знати, що у вас буде час ще трохи полежати в ліжку.
  • Бадьорий підйом забезпечить ритмічна музика. Вона налаштує на потрібну хвилю. А бадьоре музичне супроводження вранці надасть позитивної енергії на весь робочий день.
  • Потім – контрастний душ, він легко прожене сонливість.
  • А після роботи візьміть за правило якнайбільше бути на свіжому повітрі. Це допоможе розслабитись, відпочити після роботи і отримати легку втому перед сном.
  • І нарешті універсальна порада – позитивний настрій і позитивне налаштування на новий день, роботу, близьких і друзів.

У 2011 році була спроба скасувати перехід на літній-зимовий час, але потім це рішення скасували через нарікання жителів Західної України (мовляв, уранці, коли треба йти на роботу, в школу чи дитсадок, там ще дуже темно надворі), а також через проведення в Україні футбольного Євро-2012.

За матеріалами tsn.ua

Добавить комментарий