Вірші Шекспіра лікують аутизм у дітей

До такого висновку прийшли американські вчені. Виявляється, вірші Шекспіра допомагають поліпшити соціальні навички дітей з розладами аутистичного спектру (це група розладів розвитку, які виражаються в порушенні здатності підтримувати соціальну взаємодію. До них відносяться аутизм, синдром Аспергера, дитяче дезинтегративное розлад та ін.) Характерними проявами цих розладів є, наприклад, труднощі у встановленні зорового контакту і емпатії – здатності розуміти емоції іншої людини.

У новій роботі вчені використовували метод «серцебиття» Келлі Хантер – актриси «королівської Шекспірівської компанії». Метод «серцебиття» представляє собою техніку психодрами, яка полягає в груповому відтворенні різних емоцій в поєднанні з ритмічної жестикуляцією. В експерименті, за умовами якого учасники відтворювали сцени з «Бурі» Шекспіра, брали участь 14 дітей у віці 10-14 років. Дітей розділили на дві групи і закріпили за фасилітаторами – волонтерами та акторами. Групові сесії в обсязі одну годину на тиждень проводилися протягом десяти тижнів після шкільних занять. За результатами експерименту діти показали значні поліпшення таких показників, як повсякденні життєві навички, зокрема особисті; соціалізація; комунікація за шкалою адаптивної поведінки Вайнленд. Покращення спостерігалися також в сфері прагматичного мовлення.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Включення дітей в процес забезпечується за рахунок синхронних ударів по центру грудей і привітанням серця з різними інтонаціями: радості, смутку, сумніви і інших. Потім в центр кола поміщаються фасилітатор і дітей, які в довільній формі передають експресію п’єси, взаємодіючи одне з одним.

«Буря» – п’єса Вільяма Шекспіра в жанрі трагікомедії, вважається одним з його пізніших творів. Героями п’єси виступають міфічні і реальні істоти: духи, чарівник, блазень, матроси, король та інші. Незважаючи на фантастичну складову, сюжет «Бурі» заснований на складних – політичних, особистих взаєминах персонажів, і п’єса має щасливий кінець.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь