Боротьба зі стресом: чим небезпечні валеріана та корвалол

Використання для боротьби зі стресом корвалолу та настоянки валеріани рекомендовано лише за розпорядженням спеціаліста. Інакше можуть розвинутись проблеми зі здоров’ям, розповіла терапевт Надія Капнінська, повідомляє “Країна здоров’я”.

Медик пояснила, що корвалол може спричинити звикання та залежність, через це припинити прийом самостійно людині не вдасться. У легких випадках синдром відміни проявляється тривогою, тремтінням, наростаючою слабкістю по всьому тілу, запамороченням, нудотою, блюванням, порушенням сну, розвитком непритомних станів. При важких випадках можливі судоми та делірій.

Настоянка валеріани, яку багато хто вживає безконтрольно і без консультації з лікарем, здатна викликати панічні атаки та постійне безсоння. При тривалому застосуванні цього препарату з перевищенням дози, що рекомендується, порушується моторика кишечника, що призводить до запорів, попередила Капнінська.

Трав’яні збори та чаї також необхідно вживати з урахуванням стану здоров’я. Лікарка розповіла, що всі збори, що містять елеутерокок, женьшень, півонію, маралій корінь, підвищують артеріальний тиск, тому гіпертонікам такі засоби протипоказані.

Приймати материнку і чебрець не можна вагітним жінкам через ризик підвищення тонусу матки, а маленьким дітям через вплив на розвиток нервової системи.

Як безпечні для щоденного вживання варіанти Капнінська запропонувала чай з листям ожини та малини або з ягід шипшини.

фото з відкритих джерел