Боротьба зі стресом: кому протипоказаний спорт

Щоб впоратися із стресом, рекомендуються фізичні навантаження. Проте ця порада справедлива не для всіх, розповів хірург-флеболог Армен Авакян. Лікар пояснив, що людям із варикозною хворобою протипоказані силові тренування з великою вагою, повідомляє «Країна здоров’я».

Якщо вправа виконується в статичному положенні, навантаження більше п’яти кілограмів не рекомендується. В іншому випадку зростає венозний тиск на органи черевної порожнини, а саме в животі знаходиться нижня порожниста вена, куди впадають у принципі всі вени ніг, пояснив хірург. При цьому посилюється стан пацієнта із варикозом.

Таким людям можна виконувати вправи з власною вагою, не виключаються також кардіонавантаження: біг, велосипед, плавання, стрибки на місці.

Авакян попередив, що обережність при використанні спорту для боротьби зі стресом слід виявити і після коронавірусної інфекції. Постковідний синдром у багатьох людей супроводжується тромбозом вен, особливо якщо людина лікувалась вдома і не отримувала антикоагулянтну терапію.

Медик порекомендував таким людям звернутися до лікаря та пройти ультразвукове дослідження вен. Лише після цього, за відсутності протипоказань, можна починати займатися спортом.