Чому ми розмовляємо уві сні і чи варто позбуватися такої звички?

Тема сновидіння загадкова і цікава. Дослідження вчених трохи пролили світло на те, що відбувається з людиною під час сну. Всі люди знають, що повноцінний відпочинок необхідний. Від якості сну залежить, наскільки людина буде бадьорою наступного дня. А чи можливо виспатися, якщо кричиш або вимовляєш незрозумілі звуки уві сні? Якщо ваш сусід по кімнаті або партнер скаржиться на бурмотіння вночі, напевно вас цікавить, що робити в такому випадку. Розберемося у всьому по порядку і дізнаємося, чому люди розмовляють уві сні?

Чому люди розмовляють уві сні?

Що таке сноговоріння в звичному розумінні? Це вимовлені людиною під час сну слова, звуки, крики. При цьому той, хто лежить не пам’ятає вранці, що вів діалог. Виходить, що про схильність до сноговоріння, ви можете не знати довгий час, поки не з’явиться поруч близька людина або партнер, що володіє чуйним сном. Зазвичай, дізнавшись про подібне явище, люди соромляться і переживають за здоров’я.

Розмова уві сні зустрічається у 5% жителів планети. При цьому основна частина припадає на дітей у віці до 10 років. У дитинстві сомнілоквіею страждають більше дівчата, а в дорослому віці – чоловіки. Не варто засмучуватися, якщо ви входите в ці відсотки. Сноговоріння безпечне для здоров’я і є нормою для людини.

Якщо ви заговорите зі сплячим, задасте питання, то отримаєте відповіді. Не звертайте увагу, якщо близька людина сказала щось образливе або вигукнула лайливі слова. Вони вас не стосуються, не шукайте в цьому явищі зв’язок. А вже тим більше не дорікайте кохану людину вранці за сказані уві сні слова.

Перерахуємо причини, чому людина розмовляє уві сні:

Медичні фактори. Розмови уві сні спостерігаються при гарячці, високій температурі, інфекційних захворюваннях. Сомнілоквія може стати побічним ефектом після прийому ліків. Не зловживайте медичними препаратами, дотримуйтеся дозування. Діалоги уві сні – типовий симптом для наркозалежних або людей, які зазнали отруєння токсинами.

Емоційні причини. Якщо людина отримала протягом дня сильний стрес, то вночі організм буде «переварювати», що трапилося. У таких ситуаціях сплячий говорить про назрілу проблему, намагається знайти рішення, змириться з тим, що трапилося. Сноговоріння через емоційної складової виникає у дітей і чутливих натур.

Психологічні чинники. Розлади психіки призводять до безсоння або неспокійного сну. Така людина ненадовго засинає, відпочинок супроводжується розмовами, криками, переміщеннями по ліжку.

Помічено, що агресивні люди, які стримують гнів протягом дня, виливають негативні емоції вночі. При цьому говорять вульгарні слова, поводяться агресивно. Відбувається феномен через несвідоме розслаблення сплячого в нічний час.

Як перестати говорити уві сні вголос?

Існують профілактичні заходи, що допомагають знизити балакучість під час відпочинку. Методи не мають наукового підкріплення і зводяться до забезпечення тривалого і спокійного сну.

Розслабтеся після трудового дня. Прийміть ванну з ефірними маслами, прослухайте класичну музику, випийте чай з м’ятою, тепле молоко або седативний препарат.

Не наїдайтеся на ніч. Виключіть з вечері жирну, важку, гостру їжу. Вживайте що-небудь легке: овочі, кефір, нежирну рибу.

Приберіть негатив. Перегляд новин, фільмів з кривавими сценами або читання жахів на ніч, не зробить сон спокійним. Відмовтеся від агресивних джерел інформації перед відпочинком.

Під час сну функції організму функціонують. Тому людина протягом нічного відпочинку рухається, розмовляє, посміхається, змінює вираз обличчя. Кількість людей, які говорять уві сні набагато більше, ніж зафіксовано, так як не всі готові зізнатися. У 85% випадків приводу для занепокоєння немає. Сноговоріння з’являється в результаті потрясінь або передається у спадок.

Джерело “Бджола”.

Залишити відповідь