Чому пропускати прийоми їжі, щоб схуднути – погана ідея

Ви пропускаєте прийоми їжі, щоб швидше схуднути? Вам варто знати, що це скоріше шкідливо для вас, ніж корисно, пише Жіночий світ. Пропуски прийомів їжі можуть мати побічні ефекти, які заважають скинути вагу.

Ось деякі з них:

Переїдання. Швидше за все, якщо ви пропустили обід, то за вечерею з’їсте значно більше, ніж зазвичай. Ваше тіло вимагатиме більше їжі, щоб компенсувати втрачену протягом дня енергію. Також, пропуск прийому їжі підсилює потяг до високообробленої їжі з високим вмістом цукру. А це змусить вас спожитвати більше калорій, ніж якби ви пообідали. Таким чином, пропуск прийомів їжі в звичний час не тільки не допоможе схуднути, а і призведе до збільшення ваги.

Сповільнення метаболізму. Організм адаптується до того способу життя, який веде людина. Якщо ви зазвичай харчуєтесь тричі на день, то зміни в цьому розпорядку вплинуть на ваш метаболізм. Коли він сповільнюється, процес схуднення сповільнюється також. Також це може призвести до втоми, зниження кров’яного тиску та нудоти. Крім того, після того, як ви повернетесь до звичайної схеми харчування, метаболізм не відновиться одразу і ви швидко наберете всю скинуту вагу.

Падіння рівня цукру в крові. Здоровому людському організму потрібні вуглеводи, які є для нас своєрідним паливом. Коли ви пропускаєте прийом їжі і організм не отримує необхідних йому вуглеводів, рівень цукру в крові різко знижується. Значні коливання рівня цукру в крові не тільки роблять нас слабкими та втомленими, а і підвищують ризик виникнення діабету другого типу.

Постійне відчуття втоми. Якщо ви робите завеликі проміжки між прийомами їжі, ви можете почуватись знесиленими. Іноді може виникати головний біль або запаморочення. Коли рівень цукру в крові різко падає, ви стаєте млявими та не можете зосередитись на роботі. Тому важливо дотримуватись триразового харчування, щоб організм отримував необхідну енергію.

Проблеми зі шлунком. Ваш шлунок продовжує виробляти шлунковий сік навіть тоді, коли ви нічого не їсте. Він може викликати підвищення кислотності, а якщо це триватиме довго, то ви ризикуєте отримати кислотний рефлюкс. З часом нерегулярне харчування може навіть призвести до виразки шлунка.