Чому шкідливо снідати пізно на вихідних?

У вихідні дні багато хто з нас вважають за краще поспати довше, через що звичний час ранкового прийому їжі може зміститися на кілька годин. Однак вчені з’ясували, що подібного роду звичка може призвести до набирання зайвої ваги. Пише «Країна здоров’я».

Мало хто вважає за краще приймати сніданок в один і той же час в будні і вихідні дні. У суботу та неділю у нас з’являється набагато більше часу для сну, значить, ранковий прийом їжі можна змістити. І якщо з понеділка по п’ятницю ми снідаємо між 7 і 8 годинами ранку, то в суботу та неділю час сніданку може бути перенесено на 10 або 11 годин. Однак нове дослідження показало, що ця звичка може призводити до набирання зайвої ваги, причому навіть в тому випадку, якщо і в будні, і у вихідні ми вживаємо ту ж саму кількість калорій. Зокрема, вчені з’ясували, що якщо час сніданку зміщується на три з половиною години пізніше, то у таких людей індекс маси тіла збільшується на 1,3 пункту, в порівнянні з тими, хто зберігає звичний графік.

Порушення режиму прийому їжі призводить до появи надлишкового жиру навколо талії з тієї причини, що наше тіло просто не звикло переробляти їжу з таким перенесенням графіка, як стверджують автори дослідження з Університету Барселони. Так звані циркадні ритми або біологічний годинник готують метаболізм для розщеплення їжі в строго специфічні відрізки часу. Клітини запрограмовані таким чином, тому вони знають, коли витрачати енергію для отримання специфічних нутрієнтів.

Але якщо звичної графік зміщується, то метаболізм як би гальмується в справі розщеплення їжі. Саме це і призводить до накопичення надмірної кількості жиру. Такі висновки вчені отримали в ході опитування більше 1 100 студентів з Іспанії і Мексики. Всіх опитували про те, в який час вони зазвичай приймають сніданок, обід і вечерю в будні, а також у вихідні. Майже 65% опитаних у вихідні воліють поспати довше, а значить, час прийому їжі зміщується. Про це повідомляє NewScientist.

 

Фото: pixabay