Чому треба спати у прохолодній кімнаті

Науковці визначили, що сон при прохолодній температурі позитивно впливає на організм і покращує обмін речовин. Дослідники з Національного інституту здоров’я США з’ясували, що можна підвищити рівень бурого жиру в організмі, якщо у вашій кімнаті буде прохолодна температура. Пише 24 Канал.

В нашому організмі є два види жиру: білий і бурий. Білий – це звичайні жирові відкладення. Натомість бурий забезпечує генерацію тепла.

Під час дослідження вчені спостерігали за п’ятьма здоровими учасниками протягом чотирьох місяців, які спали в умовах з контрольованою температурою. Також фіксували, скільки вони вживають калорій.

Протягом першого місяця під час сну підтримували нейтральну температура 24 ° C. У наступний місяць її знизили до 19 ° C, а тоді знову підвищили до нейтральної. А в останній місяць температуру підняли до 27 ° C.

Як з’ясували науковці, прохолодна температура суттєво вплинула на організм. Всього через місяць сну в прохолодній кімнаті запаси бурого жиру в організмі учасників збільшилися майже вдвічі. Водночас це поліпшило їх чутливість до інсуліну (при зниженій чутливості до інсуліну зростає ризик розвитку діабету).

Крім того, у цей місяць учасники спалювали більше калорій протягом дня. Але як тільки вони знову починали спати при підвищеній температурі, усі показники бурих жирових тканин повернулося до тієї ж позначки, що і до експерименту.