Дієтолог розповіла, як боротись з постійним відчуттям голоду

Постійно відчуваєте голод? Причин може бути декілька, зокрема і те, що ви погано харчуєтесь і недоїдаєте. Більшість людей побоюються відчуття голоду, але це просто сигнал, що ваше тіло перетравило попередню порцію їжі і готове до вживання наступної. А іноді відчуття голоду одразу після їжі може бути спричинене спрагою, пише Жіночий світ з посиланням на NDTV.

Дієтолог Пуджа Махія каже, що якщо ви ніколи не відчуваєте голоду, причиною може виявитись переїдання. Звісно, якщо ви їсте часто, але невеликими порціями, ви теж не відчуватимете голоду, та це можливо тільки при чіткому контролі споживання калорій. Переїдання може призвести до набору ваги, а споживання маленьких порцій через рівні проміжки часу – ні.

З іншого боку, якщо ви відчуваєте постійний голод, причиною може бути неправильне харчування та недоїдання.

“Придушення голоду призводить до того, що ви їсте надто багато, що примушує вас набирати вагу. Великі проміжки між прийомами їжі змушують нас їсти великими порціями або обирати неправильну їжу, що дорівнює збільшенню ваги”, – пояснює пані Махія.

Щоб запобігти таким непотрібним нападам голоду, важливо розрізняти справжній голод та емоційний голод. Справжній голод – це коли ви відчуваєте зниження рівня енергії. Тоді тіло тягне до їжі та поживних речовин. Ви ніколи не повинні голодувати заради втрати ваги або будь-якої іншої мети. Це може призвести до посилення потягу до їжі і навіть призвести до ризику дефіциту поживних речовин.

Емоційний голод – це почуття, яке ви з’являється, коли ви перебуваєте під впливом стресу чи тривоги. Це коли ви починаєте їсти, щоб заспокоїтись, що призводить до емоційного переїдання. Почуття голоду незабаром після їжі також може бути викликане спрагою або зневодненням. Випийте достатньо води, перш ніж тягнутись по бутерброд.

фото: з відкритих джерел