Експерт з Дніпра розповів, скільки коштуватиме долар восени

Після зміни голови правління Національного банку України та заяви Президента про те, що в бюджеті долар був закладений «по тридцять», ринок почав панікувати, а обмінники стрімко змінювати курси валют. Притому, що зараз традиційна пора, коли долар зазвичай стабільний і в країну надходять «зелені» через початок експорту зернових.

Восени, після літньої стабільності, найчастіше курс підвищується. В цьому році причин для цього предостатньо — це і коронавірус, і заява керівників держави, і зміна голови НБУ, і світова економічна криза. «Останні 2-3 роки ми вже готувалися до фінансового колапсу, фінансової кризи, яка наклалася на пандемію коронавірусу. Усі експерти в один голос зазначають, що світова економіка переживає найгірший період з часів Другої світової війни. І сподіватися, що економічна криза не торкнеться України, не варто»,  — запевняє Президент Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга.

Та попри те, що нині гривня потроху просідає, банкіри намагаються заспокоїти. Незважаючи на лякаючу цифру «30» в обмінниках, для промисловості й держбюджету це буде позитивно. А ось стосовно гаманців громадян — усе не так добре. За прогнозами експертів, уже з вересня нас чекає подорожчання цін на продукти і комунальні послуги, адже все в нашій країни прив’язано до курсу долара.

«Наслідки девальвації ми відчуємо вже восени, коли відбудеться здорожчання комунальних послуг та підвищення цін на продукти. Через те, що світова економіка потерпає від кризи, підтримувати українську валюту ніхто не буде. Тому керівники країни разом із керівниками Нацбанку намагаються знайти важелі, які стримували б падіння гривні», — зазначив Володимир Косюга.

За його словами, курс долара восени коливатиметься у межах 29-30 гривень за один «зелений», проте остаточна цифра буде залежати від того, як розвиватиметься світова економіка та на скільки в світі затягнеться епідемія коронавірусу.

Тамара Белкіна