Кого насамперед вакцинуватимуть від Covid-19

На Дніпропетровщині вже незабаром стартує кампанія вакцинації проти коронавірусу. Передусім щеплення отримають медичні працівники, які працюють із «ковідними» хворими. Це лікарі профільних відділень, ті, хто працює у складі мобільних бригад, та фахівці пунктів первинної медико-санітарної допомоги.

Після них вакцинуватимуть загалом лікарів, які надають допомогу в загальних медичних закладах — хірургів, кардіологів тощо.

Дорожню карту вакцинації проти коронавірусу створено в Україні у грудні минулого року. Вона «розписана» на 2021-2022 роки та дає рекомендації, в якому порядку та якими вакцинами проводити щеплення громадян. Зараз у країні проходять реєстрацію два виробники — AstraZeneca та Pfizer, тож ними і будуть вакцинувати.

На першому етапі щеплення отримають 58 тис. українців — їм введуть препарат Pfizer, ще 250 тис. осіб отримають вакцину AstraZeneca. До Дніпропетровщини загалом надійде 37, 5 тис. доз вакцини від AstraZeneca. Першими ін’єкцію отримають групи ризику — медичні працівники мобільних бригад, екстреної допомоги, ті, хто надає медичну допомогу «ковідним» хворим, та фахівці пунктів первинної медико-санітарної допомоги.

Інші лікарі та люди, віком від 80 років, отримають щеплення під час другої хвилі вакцинації. Коли саме вона розпочнеться — поки що невідомо, власне, як і не названа дата старту першого етапу.

«В області діятиме шість мобільних бригад, які проводитимуть щеплення. По дві у Дніпрі, Павлограді та Кривому Розі. Планується, що за день вони вакцинуватимуть 100 людей», — сказав заступник директора департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації Олексій Григорук. Він зазначив, що три бригади працюватимуть з AstraZeneca, інші три — з Pfizer. Зараз лікарі проходять навчання в Києві. Чиновник запевняє, що якщо буде потрібно більше вакцин -звертатимуться до МОЗ, аби надали ще партію. Надалі планується, що на Дніпропетровщині працюватимуть 37 мобільних бригад для ­щеплення населення.

Зберігати вакцину будуть в обласній дитячій клінічній лікарні. Там, за словами чиновника, є всі необхідні умови — від величезного холодильника до додаткових мереж живлення і генератора. Сподіваються, що партію вакцин «використають» за п’ять днів з моменту отримання.

Тамара Бєлкіна
фото: з відкритих джерел