Лікар пояснив, як впоратися з переїданням після свят

Святкування Нового року вже завершилося, але в холодильнику ще досі повно їжі. Лікар-психотерапевт Михайло Гаврилов дав кілька порад, як не з’їдати зайвого після того, як свята минули.

Хто дозволив собі зайвого на свята, той і надалі дозволяє собі об’їдатися. Час вибиратися з коми переїдання. Так написав лікар Гаврилов на своїй сторінці в Instagram. Він назвав кілька порад, як вибратися з цього стану без стресу, пише 5 канал.

1. Нормалізуйте сон

Спіть не менше як 7 годин. Поки ми чекали заповітний бій курантів, наш режим сну-бадьорості (хочемо ми цього чи ні) змістився. А це прямий шлях до нездорової солодкої, жирної і солоної їжі, а також порушенням контролю апетиту.

2. Поверніться до раціонального харчування

Їжте приблизно в один і той самий час. Зараз, коли столи ломляться від смакоти, до яких рукою подати, ми дозволяємо собі їсти і пити в будь-який момент, навіть коли не дуже хочеться, а просто за компанію, під цікавий фільм або від нудьги. Повернення до раціонального харчування вже зараз буде запорукою того, що після свят у вас не виникне бажання змітати половину холодильника за раз.

3. Проаналізуйте свої емоції щодо їжі

Свято святами, але ніхто не застрахований від негативних емоцій. Відстежите, які емоції ви заїдаєте? Пам’ятайте, їжа дає лише короткочасне задоволення, після чого все повертається до попереднього стану, яке може посилитися почуттям провини за зайві з’їдені калорії.

4. Проведіть ревізію на кухні

Очистіть холодильник від шкідливої їжі – будь-яких напівфабрикатів, промислово перероблених продуктів і від усього того, що ви можете імпульсивно з’їсти, сидячи вдома, і потім сильно пошкодувати. ⠀

5. Будьте активними

Рухайтеся, йдіть в парк, на каток, гірку! Коли ви востаннє мчали з гірки? Пам’ятайте ці емоції? Новий рік – саме час згадати.