Маловідомі гідроспоруди на Вовчій цікавлять шукачів пригод

На Дніпропетровщині існує багато загальновідомих пам’яток, цікавих місць. Що робити справжнім шукачам пригод, коли всі туристичні маршрути регіону вивчено. Наступну добірку пам’яток у відділі туризму Дніпропетровської ОДА рекомендують саме досвідченим бувалим шукачам.

vodospad2

Васильківська гідроелектростанція з водоспадом на річці Вовча

Справжня, але зовсім мала за розмірами та потужністю гідроелектростанція знаходиться в селі Васильківка Дніпропетровської області на річці Вовча. Споруду було побудовано на початку п’ятдесятих років минулого століття. Працювала вона лише декілька років і була зупинена з невідомих причин. Після зупинки ГЕС повільно руйнувалася півсторіччя, але декілька років тому її оновили та знов ввели в експлуатацію.

Дістатися до нетипової споруди можна приміським поїздом з центрального вокзалу м. Дніпро (напрямки: Дніпро-Чаплино, Дніпро-Межева) до зупинки с.Васильківка.

vodospad3

Загата з водоспадом в Дібровському лісі

Дібровький ліс – унікальний приклад розведення лісу в степовій зоні. Його заклав вчений Віктор фон Графф . У 1863 році він з учнями почав засаджувати сосною і дубами околиці селища Покровського. Результатом семирічної праці став величезний масив Дібрівського лісу.

Поблизу села Підгаврилівка Покровського району, серед по-справжньому диких хащів Дібровського лісу два береги річки Вовча об’єднано греблею. Споруда давно не працює, а утворений водоспад дивує нетиповістю та надзвичайними краєвидами навіть вибагливих туристів.

Дістатися до водоспаду легко. Потрібно виїхати з автовокзалу м. Дніпро до сел. Межева автобусами №10087, 11209, а звідти автобусом №10007 до с. Підгаврилівка.

Добавить комментарий