Медзаклади Дніпропетровщини отримали противірусний препарат

У медичні заклади Дніпропетровської області надійшло понад 9 тис доз противірусного препарату «Паксловід» від Pfizer. Він – для пацієнтів з коронавірусом. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Противірусний препарат гальмує розвиток коронавірусної інфекції та не допускає ускладнень, які можуть призвести до смерті. Першочергово його призначають пацієнтам із груп ризику – старшим людям, тим, хто має хронічні захворювання. Лікар надає їх безкоштовно», – зазначила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Тетяна Квітницька.

Також у боротьбі з ковідом медики використовують «Молнупіравір». Нині є 1140 флаконів цього препарату та очікується надходження ще понад 6 тисяч.

Усього цьогоріч медичні заклади області отримали понад 20 тис доз противірусних препаратів.

Ліки призначають у перші декілька діб після виявлення хвороби. Вони допомагають уникнути ускладнень та госпіталізації. У пацієнтів спостерігається зниження інтоксикації та покращення самопочуття.

Тетяна Квітницька підкреслила важливість вакцинації від коронавірусу. Адже щеплені люди мають менші шанси захворіти та отримати ускладнення, які потребуватимуть лікування.