Микола Берест: “Якби у Береговому підводився загальнокомандний залік, дніпряни були б першими…”

Успішно виступили представники Дніпропетровської області на Всеукраїнських спортивних змаганнях серед голів сільських, селищних рад, голів і старост територіальних громад, які 18-20 листопада проходили у Береговому Закарпатської області.

У цьому неординарному дійстві. Зауважимо, взяли участь понад 260 учасників з 19 областей України. Змагаючись у восьми дисциплінах, наші земляки здобули три медалі, а також ввійшли до числа так званого “квіткового церемоніалу”. З проханням прокоментувати виступ нашої збірної ми звернулися до голови Дніпропетровської обласної організації ВФСТ “Колос” Миколи Миколайовича Береста.

— Насамперед, хочу зазначити, що на звітному форумі краси і сили дніпровська делегація виявилась найбільш представницькою у “професійному” плані — у нашому ростері була вісім голів об`єднаних територіальних громад. Ми надали можливість очільникам самим відчути атмосферу дійства, його дух, напругу, величезну психологічну значимість перегонів, аби вони згодом поділились цією аурою, настроєм, відчуттями зі своїми односельцями, мешканцями глибинки, сприяли створенню подібного енергетичного кола і на своєму “обійсті”.

— Перш ніж розповісти про звітне свято, Миколо Миколайовичу, згадайте попередні подібні бенефіси, здобутки дніпрян на цьому дійстві.

— Назагал змагання серед голів і старост ОТГ на всеукраїнському рівні проходять вже вчетверте. На першому форумі, який відбувся 2018 року у Ворохті, дніпряни, на жаль, на подіум не зійшли, а от надалі цей недолік усунули. Наступні дві “малі олімпіади” керівників громад проходили у Скадовську. Там дніпряни відповідно збагатились сріблом (дартс) і бронзою (гирьовий спорт) та сріблом (більярдний спорт) та двома бронзовими карбівками (волейбол і настільний теніс, чоловіки)…

— Тобто, на цьогорічному дійстві у Береговому ми повторили торішнє досягнення?…

— Лиш певною мірою… Так, ми продублювали звитягу 2020 року, здобувши срібло і дві бронзи, але ж й інші члени дніпровської дружини спричинили серйозний супротив своїм суперникам, продемонструвавши бійцівські якості і неабиякий вишкіл. Староста Саксаганського старостинського округу Божедарівської ТГ Ігор Івашина став четвертим у гирьовому спорті, Ірина Новак, заступник голови Межівської селищної ради, посіла шосте місце в турнірі з шашок.

Заслуговують на слова подяки й виступи Вікторії Діденко, старости Українського старостинського округу Межівської ТГ, яка серед жінок стала дев`ятою у настільному тенісі, та голови Гречаноподівської сільської ради Галини Усик (12-е місце у дартсі). Завважу, що якби по закінченні перегонів підбивався загальнокомандний залік, дніпряни стали б першими, полтавчани другими, а житомиряни— третіми.

— Ми вже відзначали, що для більшості учасників дніпровської делегації звітні перегони стали своєрідним випробуванням на бійцівські якості…

— Ігор Івашина — дебютант нинішніх змагань. Потрапивши у серйозну компанію (поряд з ним свій талант демонстрували неабиякі силачі. Варто лише сказати, що перші три призери змагань підняли гирю більш ніж 250 разів, а переможець —Олександр Овчеренко з Одещини — за 12 хвилин підняв гирю 280 разів), він не знітився, піднявши снаряд 155 разів.

Завважу, що після тривалої перерви, а серйозно гирями чоловік займався ще стонадцять років тому, коли вчився у сільгоспінституті, він лише цього року повернувся на поміст, виступивши спершу у Петриківці, де підняв снаряд 67 разів, а за місяць-півтора — у Магдалинівці, поліпшивши свій показник на 44 пункти. Тож, за словами Івашини, у Береговому він переміг насамперед самого себе…

— Кілька слів, будь ласка, про наших призерів…

— Як і торік, Іван Камінський, голова Слобожанської ТГ, у турнірі з більярду став віце-чемпіоном. Вигравши першу партію у свого суперника з Миколаївщини, надалі, на жаль, він не зміг втримати перевагу. У царині шахової богині Каїсси честь Дніпропетровщини захищав голова Черкаської ТГ Юрій ТАРАН. Він теж розпочав свій турнірний шлях з вікторії, але, зазнавши двох поразок від майбутніх чемпіона і віце-чемпіона, фінішував третім. І, нарешті, бронзовими призерами також стали наші волейболісти.

Поступившись донеччанам і перемігши вінничан, у своїй підгрупі вони стали другими і потрапили до півфіналу. Там на них очікувала досвідчена й добре зіграна (вісім останніх років чоловіки грають одним складом) команда Чернівецької області, майбутній переможець перегонів. Скласти їм конкуренцію наші хлопці не змогли й у “втішному” фіналі знову схрестили “зброю” з… донеччанами. Не варто говорити, з яким настроєм, бажанням реабілітуватись виходили дніпряни на майданчик. У надважкому протистоянні вирвавши перемогу у першій партії (29:27) і поступившись в наступній, у вирішальному сеті вони довели, що з бійцівськими якостями у чоловіків все гаразд — 17:15!

Кубком за третє місце й медалями були нагороджені Олександр Прокопенко, голова Червоногригорівської ТГ, Петро Сегедій, голова Софіївської ТГ, Антон Масько, заступник голови Софіївської ТГ, Олександр Булік з Магдалинівської ТГ, Олексій Бойко, староста Кудашівського старостинського округу Божедарівської ТГ, Володимир Дерко, голова Божедарівської ТГ, та Дмитро Невеселий, очільник Зеленодольскої ТГ.

— У цей непростий час неможливо обійтись без спонсорської допомоги, без підтримки людей, які переймаються сільським фізкультурно-оздоровчим рухом…

— Громадська організація ДТО ВФСТ «Колос» висловлює подяку голові постійної комісії з питань сім’ї, молоді і спорту Дніпропетровської обласної ради Михайлу Кошляку за надану фінансову допомогу, а також усім учасникам, які на престижному форумі відстоювали честь області.

Володимир СОРОКА,

заступник голови ГО ДТО ВФСТ “Колос” з інформаційної політики.