На Дніпропетровщині запровадили курси для майбутніх бізнес-леді

У сьогоднішніх реаліях велика кількість жінок не наважується втілити свою мрію в життя, якщо це вимагає реєстрації ФОП. Саме тому одна з громадських організацій Дніпропетровської області вирішила запровадити курси для майбутніх бізнес-леді, де з панянками нашого регіону ділитимуться власним досвідом успішні підприємці.

Багаторівнева програма

Незабаром у Дніпрі, Павлограді та Синельниківському районі почнуться тренінги для жінок, у яких є бізнес-ідея або власна справа, яку хочеться розвивати. Такі зустрічі відбуватимуться у рамках проекту «Women Work Well», який втілять у життя за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії.

«Для участі у програмі ми запрошуємо не тільки жінок, але й підприємців, які на волонтерських засадах готові ділитися своїм досвідом. Така діяльність є соціально значимою, особливо для внутрішньо переміщених осіб, які є пріоритетними учасницями «Women Work Well». Щодо самої програми — вона багаторівнева. Однією з її складових є робота пари: ментор (прим.: наставник, куратор) та менті (прим.: учень ментора). Іншою — проведення онлайн та оффлайн тренінгів, теми яких стосуватимуться розвитку та стратегічного просування бізнесу, маркетингових стратегій, тобто говоритимемо не тільки про сьогодення, але й про далеке майбутнє, аби справа була сталою», — зазначила голова ГО «Громадська Палата України» у Дніпропет­ровській області Наталя Жебрик.

Культура ­менторства

Також вона додала, що наприкінці програми, орієнтовно у лютому 2018 року, серед утворених пар оберуть три найкращі: їх бізнес-проекти профінансує естонська сторона. Кожному новоспеченому підприємцю дістанеться 500 євро для подальшого розвитку своєї справи. Крім того, два найактивніші ментори отримають запрошення до Естонії, аби також збагатитися знаннями і досвідом закордонних колег.

Перша зустріч менторів та менті запланована на серпень (остаточна дата визначається), до того часу ще можна долучитися до «Women Work Well», як в якості учня, так і в якості наставника. Варто зазначити, що подібні проекти також проходитимуть у Львівській та Запорізькій областях. Таким чином, вважають організатори, створюється спільнота активних у бізнесі жінок та втілюється культура менторства, яка для нас, на відміну від продвинутої Європи, ще мало знана та не дуже зрозуміла.

Дар’я Мирошниченко