На Карловому мосту у Празі почав працювати ліхтарник

У суботу, 1 грудня, на знаменитому Карловому мосту Праги почав працювати ліхтарник. Представника цієї забутої професії у старовинній формі можна буде зустріти щовечора аж до 23 грудня. Про це повідомило міське агентство з розвитку туризму Prague City Tourism, пише «Голос українською».

До своїх обов’язків ліхтарник приступає з настанням сутінків (близько 16:05 – 16:15, в залежності від погодних умов у конкретний день). Спочатку він запалює газові ліхтарі по одній стороні моста (починаючи від площі Křižovnické náměstí), потім по іншій.

Зазначимо, раніше про висвітлення празьких вулиць дбали спеціальні міські службовці – ліхтарники. Сморід стежили за справністю міських ліхтарів, вчасно запалювали і гасили їх. Сьогодні з цими функціями успішно справляється автоматика.

Проте конструктори, розробили сучасні вуличні ліхтарі для Праги, передбачили і режим ручного розпалювання: досить просто потягнути за кільце в нижній частині плафона, і через кілька секунд газ запалиться.

На Карловому мосту у Празі почав працювати ліхтарник, який запалює газові ліхтаріКільце ручного розпалювання на газовій ліхтарі

Ще в 1940 році Прага налічувала понад 9 тис. газових ліхтарів – найбільше в історії. Повністю на електричне освітлення столиця перейшла в 1985 році. Останніми були замінені ліхтарі на Градчанської площі і вулиці Loretánská.

В даний час в місті налічується більше тисячі газових ліхтарів. Їх почали поступово повертати на вулиці в 2002 році. Влада вважає, що газові ліхтарі вдало доповнюють образ старовинного міста і задають романтичний настрій. З тієї ж причини вирішили відновити забуту професію ліхтарника. Він працює на Карловому мості тільки під час Адвенту, даруючи відчуття казкового свята туристам і місцевім жителям. Цій традиції всього 15 років.

На Карловому мосту у Празі почав працювати ліхтарник, який запалює газові ліхтарі

Газове освітлення значно дорожче електричного, але біле світло газових ліхтарів володіє кращою колірною гамою, ніж електричний жовтий. Крім того, він набагато приємніше людському оку.

На Карловому мосту у Празі почав працювати ліхтарник, який запалює газові ліхтарі