Ознаки дефіциту йоду в організмі

Нестача йоду – перший крок до гіпотиреозу. Дефіцит може проявлятися схильністю до набору ваги, набряками, втомою та нестачею енергії, повідомляє “Жіночий Світ“.

Нутриціолог Олена Суханова перерахувала найпоширеніші ознаки йодного дефіциту.

Складність діагностики нестачі йоду полягає в тому, що аналіз покаже брак лише в занедбаній стадії. Щитоподібна залоза, якій йод необхідний як повітря, також триматиметься до останнього. Тому орієнтуватися варто не стільки на показники аналізів, скільки на симптоми.

«Дефіцит йоду проявляється у підвищеному вмісті холестерину, артеріальній гіпертензії, низькорослості, деформації скелета (у дітей), зниженні фертильності, розумових відхиленнях, погіршенні пам’яті, низькій швидкості розумових процесів, порушеннях менструального циклу», — каже експерт.

Простежується певний зв’язок і між нестачею йоду в організмі та складнощами із зачаттям. Виносити та народити здорову дитину при дефіциті йоду також доволі непросто.

Щодо популярного в народі тесту з йодною сіткою на тілі, він не дає об’єктивних результатів щодо дефіциту цього мікроелементу в організмі. На результат впливає якість шкіри, активність потовиділення та інші фактори. Але, якщо намальована йодна сітка повністю зникає за 24 години, можна з високою ймовірністю говорити про те, що дефіцит йоду є.

Фото з відкритих джерел