Продукти, що знижують ризик хвороб серця на 32%

З огляду на те, що підвищений артеріальний тиск є одним з основних чинників ризику розвитку серцево-судинних захворювань, які є основною причиною смерті як чоловіків, так і жінок, його поширеність по всьому світу викликає велику тривогу.

На щастя, артеріальний тиск значною мірою залежить від того, що ви їсте. Дотримання здорового режиму харчування навіть після постановки діагнозу гіпертонії може значно знизити артеріальний тиск і ймовірність розвитку проблем із серцем у майбутньому. Що стосується того, що потрібно їсти, то нове дослідження виявило особливий тип жирів, які слід вживати в їжу.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У нещодавно опублікованому в журналі Clinical Nutrition дослідженні вивчали вплив вживання продуктів, багатих на Омега-3, на людей, які вже страждають на гіпертонію. Омега-3 давно відомі своїми корисними властивостями для здоров’я серця, але лише деякі дослідження вивчали їхній вплив на людей із гіпертонією.

Вчені, які проводили дане дослідження, вивчили раціон харчування майже 27 000 дорослих людей з гіпертонією, щоб визначити, яку кількість жирів Омега-3 вони споживали як з їжею, так і з добавками. Наприкінці дослідження було виміряно смертність від усіх причин і серцево-судинну смертність (будь-яка смерть або смерть від серцево-судинних захворювань).

Виявилося, що споживання більшої кількості жирів Омега-3 значно знижує ризик смертності як від усіх причин, так і від хвороб серця. Зокрема, для серцево-судинних захворювань ризик був на 32-47% нижчим у тих, хто споживав більше Омега-3.

Найбільш вражаючим є той факт, що цей взаємозв’язок значно покращується, якщо розглядати споживання лише одного виду омега-3 жирів (нагадаємо, що їх є три види: EPA та DHA – два види омега-3, що містяться в жирній рибі, та ALA – рослинний вид омега-3, який міститься в горіхах і насінні). Так, у людей з гіпертонією, які споживали більше EPA, DHA і ALA, ризик серцево-судинної смертності був нижчим на 13%, 14% і 11% (відповідно).

У цьому дослідженні високе споживання ALA визначали як 1,2-1,6 г на день, а високе споживання EPA і DHA – як 250 міліграмів.

Вчені, які проводили останнє дослідження, звернули увагу на те, що більша частина споживаних учасниками Омега-3 (близько 90%) припадала на джерела ALA. Нагадаємо, що вони зазвичай надходять із рослинних продуктів, таких як насіння чіа, лляне насіння і волоські горіхи.

Хоча всі ці продукти є поживними, Омега-3 кислоти ALA використовуються організмом недостатньо ефективно, особливо порівняно з EPA і DHA.

Саме на цих двох формах Омега-3 нам слід зосередитися. А жирна риба (наприклад, лосось, скумбрія, оселедець і анчоуси) є найкращим джерелом цих жирів.

Не менш важливо для серця споживати правильний жир! Не бійтеся додати в раціон цю олію, повідомляє womanel.com.

Фото : з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!