П’ять способів впоратися зі стресом

Неважливо, що тебе чекає – співбесіда, візит до свекрухи, збори в дитячому садку або презентація проекту.

Вчені з Кембриджу з’ясували, що жінки в повсякденному житті в два рази частіше страждають від стресу і нервозності, що погано впливає на їхнє здоров’я. Ми зібрали для тебе 5 способів впоратися з хвилюванням, пише Жіночий Світ.

Ти звичайно можеш майстерно прикидатися спокійним як удав, але це боротьба не з причиною стресу, а з його наслідками. Якщо не копати глибоко, то ти ризикуєш накликати на себе панічні атаки, депресію, отримати розлад сну і ще цілий букет проблем. Воно тобі потрібно?

Ігноруй соціальні мережі

Твій неспокійний розум знайде щось погане, на чому можна сконцентруватися, і почне підсовувати тобі найгірші сценарії розвитку подій. Крім того, почитаєш про те, як інші класно і весело проводять час, – і загрузнеш в самознищенні і печалі. Так що не лізь в фейсбук, а краще взагалі видали додаток зі смартфона.

Рухайся

У відповідь на стрес твоє тіло напружується і приходить в готовність боротися з загрозою або негайно втекти, якщо що. Дихання частішає, серце б’ється швидше – як ніби ти займаєшся фізкультурою. Не сперечайся з природою! Відповідай на сигнали так, як задумано: за словами вчених, всього 10 хвилин ходьби в день значно підвищать твою стресостійкість. І під час прогулянки, як би не було неспокійно, замість того, щоб дивитися під ноги, підніми голову і дивись вгору.

Пам’ятається, сер Макс з книг Макса Фрая тільки ними і рятувався. Дихання – ключ до релаксації. Але просто глибоко дихати ротом або носом недостатньо, спробуй наступну схему: затримай подих на 5 секунд, потім видихни, дорахуй про себе до 11. Потім вдихни на 7 рахунків. Повторюй приблизно хвилину – відчуєш значне розслаблення. Тепер приводимо в порядок мозок: починай зворотний відлік з 300 до 0 – по три рахунки на кожен видих. І останнє, що ти можеш зробити, просто подумати про те, що все в порядку. Це допомагає.

Перемкни увагу

Хвилювання і нервозність змушують нас уявляти гірші сценарії і представляти катастрофи. Вони підганяють нашу уяву, сценарії стають все гірше і все реалістичніше – в якийсь момент починає здаватися, що все найжахливіше неодмінно трапиться. Почни розбавляти ці думки, раціонально оскаржуючи їх. Яка ймовірність, що це трапиться? А що ще станеться в цьому випадку? Може, це все твої домисли? А який позитивний результат ти бачиш? Що хорошого могло б статися? Усвідомивши, що найгірший варіант розвитку подій далеко не єдиний, ти станеш набагато спокійнішою, факт.

Звільни розум

Мозок в стресі нагадує комп’ютер з перевантаженою пам’яттю: всі сили йдуть на те, щоб хоч якось функціонувати, думати ясно, сконцентруватися, зосередитися і думати складно. Його безумовно треба розвантажити. Знайди 20 хвилин в день для ментального відпочинку: медитируй, слухай розслаблюючу музику, здрімни або прогуляйся на самоті і спокої. Дай своєму мозку трохи місця для маневру. Не дозволяй стресу захопити тебе цілком і перетворити твою життя в щоденну битву з самою собою.

фото: з відкритих джерел