Сезонні овочі: чому вони корисніші для вашого здоров’я

Літо – це час, коли наші ринки та супермаркети наповнюються різноманітними свіжими овочами. Вони не лише смачні, але й надзвичайно корисні для нашого здоров’я. Ось декілька причин, чому ви повинні включати сезонні овочі у свій раціон.

Баклажан

Баклажан багатий на клітковину, калій, антиоксиданти, вітаміни С та В6, що сприяє підтримці здоров’я серця. Крім того, насунін, який міститься в шкірці баклажанів, допомагає захистити мембрани клітин мозку від пошкодження, а лютеїн і зеаксантин грають важливу роль у здоров’ї очей.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Буряк

Буряк та його сік допомагають серцю та легеням працювати краще під час фізичних навантажень завдяки вмісту оксиду азоту. Він також багатий на вітамін B9, що сприяє росту і функціонуванню клітин та допомагає знизити ризик серцевих захворювань і інсульту. Клітковина буряка покращує травлення та сприяє росту корисних бактерій у кишківнику.

Цвітна капуста

Цвітна капуста містить вітаміни C, K, B9, мінерали, клітковину та антиоксиданти. Вона є джерелом холіну, який запобігає захворюванням печінки, та сульфорафану, що знижує ризик серцевих захворювань і діабету.

Морква

Морква містить вуглеводи, клітковину та прості цукри, а також є чудовим джерелом вітаміну А у формі бета-каротину і вітамінів групи B. Вона знижує ризик серцевих захворювань і сприяє здоров’ю очей, захищаючи їх від вікових дегенеративних захворювань.

Огірок

Огірки – низькокалорійні овочі, які містять багато води та важливі вітаміни і мінерали. Вони сприяють гідратації та містять антиоксиданти, які знижують ризик розвитку хронічних захворювань.

Кабачок

Кабачок багатий на вітаміни, мінерали та рослинні сполуки. Він покращує травлення, знижує артеріальний тиск та рівень холестерину, сприяє здоровому зору і знижує ризик вікових захворювань очей.

Болгарський перець

Болгарський перець містить багато води, вуглеводів, клітковину, а також вітаміни C, K, E, A, фолати та калій. Він запобігає залізодефіцитній анемії та знижує ризик хронічних захворювань.

Кукурудза

Кукурудза багата на вуглеводи, клітковину та білок. Вона містить багато вітамінів та мінералів, антиоксиданти, особливо корисні для очей каротиноїди.

Томати

Томати є джерелом вітаміну C, калію, вітаміну K та фолатів. Лікопен, що міститься у високих концентраціях у томатах, знижує ризик серцевих захворювань і захищає шкіру від сонячних опіків.

Включення сезонних овочів у ваш раціон – це простий і смачний спосіб підтримувати своє здоров’я. Вони не лише забезпечують організм необхідними поживними речовинами, але й допомагають запобігти багатьом захворюванням. Насолоджуйтеся свіжими овочами цього літа і будьте здорові!

фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!